Ünlü Bilgileri

Carice van Houten Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Carice Anouk van Houten
Doğum Tarihi: 5 Eylül 1976
Meslek: Aktris & Şarkıcı

Carice van Houten, 5 Eylül 1976 yılında Hollanda’da dünyaya geldi. Sessiz filmler izleyerek büyüdü ve bir röportajda sahneleri diyalogsuz oynamayı tercih ettiğini söyledi. Jelka van Houten adında bir kız kardeşi vardır. Babaannesi İskoç’tu. Utrecht’teki St. Bonifatiuscollege’e (lise) gitti ve burada Ad Migchielsen’in yönettiği Hugo Claus’un Tijl Uilenspieghel’in başrolünü oynadı. Van Houten kısa bir süre Maastricht Dramatik Sanatlar Akademisi’nde okudu, ancak profesyonel eğitimine Amsterdam’daki Kleinkunstacademie’de bir yıl sonra devam etti.

Martin Koolhoven’ın TV filmi Suzy Q’da ilk başrolünü oynadı. Suzy rolüyle Altın Buzağı ödülü kazandı. Ayrıca sahne oyunculuğuyla Pisuisse Ödülü ve En İyi Naeff Ödülü’nü ve Undercover Kitty’de (2001) kadın olan kedi yavrusu rolüyle başka bir Altın Buzağı ödülünü kazandı. Aralık 2006’da Van Houten, alex van Warmerdam’ın bir tiyatro prodüksiyonundan kişisel nedenlerden dolayı çekildi. Bir tiyatro sözcüsüne göre bunun nedeni aşırı bir işti. Temmuz 2011’de Van Houten, HBO’nun fantastik TV dizisi Game of Thrones’un ikinci sezonunda rahibe Melisandre olarak rol aldı. Performansı övgü ve takdir topladı ve 2019’da 8. sezondaki “The Long Night” karakteriyle son performansıyla Drama Dizisinde En İyi Konuk Kadın Oyuncu dalında Primetime Emmy Ödülü adaylığı kazandı.

Van Houten’ın Avustralyalı aktör Guy Pearce ile ilişkisi vardır. Ağustos 2016’da oğulları Monte Pearce’ı dünyaya getirdi. Daha önce Alman aktör Sebastian Koch ile çıktı, 2006 yapımı Kara Kitap filminin setinde tanıştılar.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

Boyu: 168 Cm

Kilo

Kilosu: 59 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 86-61-84 cm

Burcu

Başak

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu