Ünlü Bilgileri

Doja Cat Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Amala Ratna Zandile Dlamini
Doğum Tarihi: 21 Ekim 1995
Meslek: Şarkıcı

Doja Cat, 21 Ekim 1995 yılında Amerika’da dünyaya geldi. Los Angeles’ta sanatçı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Annesi Deborah Elizabeth Sawyer, Yahudi-Amerikalı ressam. Babası Dumisani Dlamini, Güney Afrikalı aktör, besteci ve Zulu etnik kökeninin yapımcısıdır. Doja Cat babasının çocukluğunda uzak olduğunu ve onunla hiç tanışmadığını söyledi. Doğumundan sonra, Dlamini ve annesi hemen Bronx, New York’a taşındılar ve orada beş yıl yaşadılar. Annesiyle birlikte Oak Park, Kaliforniya’ya döndü ve burada sık sık sörf kampları için Malibu’yu ziyaret ederek “sportif bir çocukluk” yaşadı.

Dojo Cat, Ortaokulu bitirdikten sonra, liseyi 16 yaşında bıraktı ve kendi müziğini oluşturmak için YouTube’dan ritim indirerek zaman geçirdi. GarageBand kullanmayı öğrendi. Doja Cat, bir breakdans ekibinde performans sergiledi ve Los Angeles’ta dans yarışmalarına katıldı. 17 yaşında, 2014 yılında Dr. Luke’un özel şirketi Kemosabe Records ile ortak girişim anlaşmasıyla RCA Records ile anlaşma imzaladı. O yıl, Doja Cat ilk EP’si Purrr’ı yayınladı. Şarkı ayrıca Empire TV dizisinde yer aldı. 2015 ortalarında OG Maco , Twitter üzerinden Doja Cat’in kendi şirketi OGG ile sözleşme imzaladığını duyurdu.

2019’da indie rock müzisyeni JAWNY ile çıkmaya başladı, ancak çift Şubat 2020’de ayrıldı. Mayıs 2020’de, içselleştirilmiş ırkçılık suçlamalarına yanıt olarak, Doja Cat kendisini siyahi bir kadın olarak tanımladığını ve Güney Afrika kökleriyle gurur duyduğunu belirtti. Mart 2020’de Doja Cat, Instagram’da COVID-19’un sadece bir “grip” olduğunu ve salgınla ilgili insanlarla alay ederek bundan korkmadığını söyledi. Ancak, Capital XTRA’nın kahvaltı programında Temmuz ayında verdiği bir röportajda, virüs teşhisi konduğunu ancak o zamandan beri bir “dört günlük semptom ucubesi”nden sonra iyileştiğini açıkladı.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Siyah

Boyu

165 Cm

Kilo

57 Kg

Vücut Ölçüleri

89-63,5-91,5 Cm

Burcu

Terazi

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu