Ünlü Bilgileri

Milla Jovovich Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Milica Bogdanovna Jovovich
Doğum Tarihi: 17 Aralık 1975
Meslek: Aktris & Model & Müzisyen

Milla Jovovich, 17 Aralık 1975 yılında Ukrayna’da dünyaya geldi. Sovyet Rus aktris Galina’nın (née Loginova) ve Sırp doktor Bogdan Jovović’in kızlarıdır. Çocukluğunun çoğunu, annesinin memleketi olan Rus SFSR’si olan Moskova’da geçirdi ve Ukrayna’da “kazara” doğduğunu söyledi. 1980’de Jovovich beş yaşındayken ailesi Sovyetler Birliği’nden ayrıldı ve Londra’ya göç etti. Daha sonra Kaliforniya Sacramento’ya göç ettiler ve yedi ay sonra Los Angeles’a yerleştiler. Milla’nın ailesi Los Angeles’a geldikten kısa bir süre sonra boşandı. 1988’de babasının Arjantinli bir kadınla ilişkisi vardı ve Marco Jovovich adında bir oğulları oldu.

Los Angeles’ta annesi oyunculuk işi bulmaya çalıştı, ancak dil bilmemesi nedeniyle çok az başarı yakaladı ve sonunda para kazanmak için evleri temizlemeye başvurdu. Her iki ebeveyn de yönetmen Brian De Palma için aşçı ve temizlikçi olarak görev yaptı. Babası, şimdiye kadar soruşturulan en büyük sağlık sigortası dolandırıcılığına katılmaktan suçlu bulundu ve hapsedildi; 1994 yılında 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı ancak beş yıl yattıktan sonra 1999’da serbest bırakıldı. Jovovich’e göre, “Hapishane onun için iyiydi. Çok daha iyi bir insan oldu. Ona durup düşünme şansı verdi.”

Jovovich Los Angeles’ta devlet okullarına gitti ve üç ay içinde Akıcı İngilizce oldu. Okulda Sovyetler Birliği’nden geldiği için sınıf arkadaşları tarafından alay edildi: “Bana komünist ve Rus casusu deniyordu. Kalabalığa hiç kabul edilmedim.” dedi. 12 yaşındayken, Jovovich modellik üzerine odaklanmak için yedinci sınıftayken okuldan ayrıldı. Gençliğinde asi olduğunu, uyuşturucu kullanımı, alışveriş merkezi vandalizmi ve kredi kartı dolandırıcılığı ile uğraştığını söyledi. 1994’te 19 yaşında ABD vatandaşı oldu.

Jovovich’in annesi “onu bir film yıldızı olarak yetiştirmişti.” 1985’te Galina Loginova, Jovovich’i 10 yaşında oyunculuk derslerine kaydetti ve oyunculuk işleri bitince normal okul yerine genç oyuncular için okula gitmeye başladı. 1988’de Jovovich, romantik gerilim filmi Two Moon Junction’da Samantha Delongpre rolüyle ilk profesyonel filminde rol aldı. Aynı yıl, the Night Train to Kathmandu filminde Lily McLeod rolünde televizyon için yapılmış bir filmde yer aldı.

2009 yılında Paul W. S. Anderson ile evlendi.

Göz Rengi

Yeşil

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

Boyu: 174 Cm

Kilo

Kilosu: 64 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 86-63,5-86 Cm

Burcu

Yay

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu