Ünlü Bilgileri

Anna Paquin Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Anna Hélène Paquin
Doğum Tarihi: 24 Temmuz 1982
Meslek: Aktris

Anna Paquin, 24 Temmuz 1982 yılında Kanada’da dünyaya geldi. Paquin’in iki büyük kardeşi vardır: Andrew (d. 1977) ve Katya (d. 1980). Hollanda, Fransız ve İrlanda kökenlidir. Ailesi dört yaşındayken Yeni Zelanda’ya taşındı. Yeni Zelanda’daki müzik hobileri arasında viyola, viyolonsel ve piyano çalmak var. Jimnastik, bale, yüzme ve yokuş aşağı kayak dallarında da yer aldı, ancak oyunculukla ilgili hobileri yoktu. Paquin, Yeni Zelanda’dayken 9 yaşına kadar Aşağı Hutt’taki Raphael House Rudolf Steiner School’a gitti sonra Hutt Orta Okulu’na (1994-95) gitti. Orta öğrenimine Wellington Kız Koleji’nde başladıktan sonra lise diplomasını 1995 yılında annesiyle birlikte Los Angeles’taki Windward School’da tamamladı. Haziran 2000’de Windward School’dan mezun oldu ve aşevinde ve Özel Eğitim Merkezi’nde çalışarak okulun Toplum Hizmeti gereksinimini tamamladı. Columbia Üniversitesi’nde bir yıl okudu ama oyunculuk kariyerine devam etmek için okulu bıraktı.

Yönetmen Jane Campion, Yeni Zelanda’da filme ayarlanan The Piano’da başrol oynayacak küçük bir kız arıyordu ve açık bir seçmede bir gazete reklamı yayınlandı. Paquin kız kardeşi ile reklamı gördü ve bir arkadaşı ile seçmeler için gitti. Campion, tek oyunculuk deneyimi bir okul oyununda kokarca olan Paquin ile tanıştığında, 9 yaşındaki Paquin’in performansından çok etkilendi ve 5000 aday arasından seçildi. The Piano 1993’te gösterime girdiğinde eleştirmenler tarafından övüldü, birçok film festivalinde ödüller kazandı ve sonunda geniş bir izleyici kitlesi arasında popüler bir film haline geldi. Paquin’in filmdeki ilk performansı ona 1993’te 11 yaşında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Akademi Ödülü’nü kazandırdı ve Tatum O’Neal’ın ardından tarihteki en genç ikinci Oscar kazananı oldu.

The Piano küçük bir bağımsız film olarak yapıldı ve yaygın olarak bilinmesi beklenmiyordu ve Paquin ve ailesi oyunculuğa devam etmeyi planlamıyordu. Ancak William Morris Ajansı’na davet edildi ve yeni roller için teklifler almaya devam etti. O teklifleri reddetti, ama 1994 yılında telefon şirketi MCI için üç reklam da yer aldı. Daha sonra doğduğu şehir olan Winnipeg’de Manitoba Telecom Systems için bir dizi televizyon reklamı yaptı.

5 Ağustos 2009’da Paquin, 2007’de dizinin pilot filminin çekiminden bu yana birlikte olduğu True Blood rol arkadaşı Stephen Moyer ile nişanlandığını duyurdu. 21 Ağustos 2010’da Malibu, Kaliforniya’da özel bir rezidansta evlendiler. Paquin, Eylül 2012’de ikiz çocuk dünyaya getirdi ve Moyer ile evliliği sürecinde 2000 doğumlu billy adında bir üvey oğlu ve 2002 doğumlu bir üvey kız evlat edindi. Aile Venedik, Los Angeles, Kaliforniya’da yaşamaktadır.

Göz Rengi

Ela

Saç Rengi

Kahverengi (Boyalı Sarışın)

Boyu

Boyu: 165 Cm

Kilo

Kilosu: 55 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 91-63,5-89 Cm

Burcu

Aslan

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu