Ünlü Bilgileri

Saweetie Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Diamonté Quiava Valentin Harper
Doğum Tarihi: 2 Temmuz 1994
Meslek: Şarkıcı

Filipinli-Çinli bir anne ve Afro-Amerikalı bir babanın çocuğu olarak dünyaya geldi. Bay Area’da büyüdü, Tracy’deki Merrill F. West Lisesi’ne gitti ve Elk Grove’daki Monterey Trail Lisesi’nden mezun oldu. 13 yaşında müzik yazmaya başladı. Liseden sonra, iletişim ve ticaret okudu Güney Kaliforniya Üniversitesi’ne gitmeden önce San Diego State Üniversitesi’ne devam etti. Mezun olduktan sonra rap kariyerine odaklanmaya başladı.

Saweetie, 2016 yılında Instagram hesabında kısa rapler yayınlamaya başladı. Paylaştığı şarkıları A&R yöneticisi olan Max Gousse’un dikkatinı çekti. Ekim 2017’de “Focus” adlı şarkısı için bir video yayınladı. Ocak 2018’de Tidal’ın Haftanın Sanatçısı ve Pigeons & Planes’in Ayın En İyi Yeni Sanatçıları seçildi. Şubat 2018’deki Super Bowl LII sırasında Rihanna’nın kozmetik şirketi Fenty Beauty’nin reklamında yer aldı. Aynı ay Warner Records ve menajeri Max Gousse’un plak şirketi Artistry Worldwide ile anlaştı.

Saweetie, 2018’in ortalarından beri rapçi meslektaşı Quavo ile çıkıyor. Aktris Gabrielle Union’ın kuzenidir. Sacramento Kings basketbol takımının hayranıdır

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Siyah

Boyu

170 Cm

Kilo

53 Kg

Vücut Ölçüleri

89-61-89 Cm

Burcu

Yengeç

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu