Ünlü Bilgileri

Janet Jackson Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Janet Damita Jo Jackson
Doğum Tarihi: 16 Mayıs 1966
Meslek: Şarkıcı & Söz Yazarı & Yapımcı & Aktris

Boy163 Cm
Kilo57 Kg
Vücut Ölçüleri89-61-89 Cm

Janet Jackson, 16 Mayıs 1966 yılında ABD’de dünyaya geldi. Popüler kültürün önde gelen isimlerinden biri olan sanatçı, sonik olarak yenilikçi, toplumsal bilinci yüksek ve cinsel olarak kışkırtıcı kayıtlarının yanında özenli sahne gösterileriyle bilinir.

Jackson ailesinin onuncu ve son çocuğu olarak, kariyerine 1976 yılında The Jacksons isimli varyete şovlarında başladı. Daha sonra Good Times, Diff’rent Strokes, Fame gibi televizyon programlarında yer almaya devam etti. 1982’de A&M Records adlı kayıt şirketiyle anlaşma imzalayan sanatçı, özellikle 1986’da yayımlanan Control adlı üçüncü stüdyo albümünü izleyen süreçte bir pop ikonu haline geldi.

100 milyonu aşan satış oranıyla, Jackson dünyanın en çok satan isimlerindendir. “Nasty”, “Rhythm Nation”, “That’s the Way Love Goes”, “Together Again” ve “All for You” gibi şarkılardan oluşan repertuarının yanında, 18 ardışık singlesini ABD Billboard Hot 100 müzik listesinde ilk ona sokmayı başararak bu kulvardaki en başarılı kadın sanatçı durumundadır.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Siyah

Boyu

Boyu: 163 Cm

Kilo

Kilo: 57 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 89-61-89 Cm

Burç

Boğa Burcu

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu