Ünlü Bilgileri

Viola Davis Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu

Tam Adı: Viola Davis
Doğum Tarihi: 11 Ağustos 1965
Meslek: Aktris

Viola Davis, 11 Ağustos 1965 yılında ABD’de dünyaya geldi. Mary Alice (kızlık soyadı Logan) ve Dan Davis’in kızıdır. Büyükannesinin Singleton Plantation’daki çiftliğinde doğdu. Babası at eğitmeni, annesi ise hizmetçi, fabrika işçisi ve ev hanımıydı. Dört kız ve bir erkek kardeşi arasından en küçüğüdür. Annesi de Sivil Haklar Hareketi sırasında bir aktivist oldu. İki yaşındayken, Davis bir sivil haklar protestosu sırasında tutuklandıktan sonra annesiyle birlikte hapse atıldı. Yoksul bir çocukluk geçirdiğini ve yaşadıkları evlerin farelerle dolu olduğunu söyledi. Davis, Aktör Mike Colter’ın ikinci kuzenidir ve Marvel Comics karakteri Luke Cage’i canlandıran aktördür.

Davis, Steven Soderbergh, Out of Sight, Solaris ve Traffic’in yönettiği üç filmin yanı sıra Soderbergh’in yapımcılığını üstlendiği Syriana gibi çok sayıda filmde rol aldı. 2008’de Meryl Streep, Philip Seymour Hoffman ile birlikte Broadway’deki Doubt oyununun uyarlamasında Bayan Miller’ı oynadı. Davis’in filmde sadece bir sahnesi olmasına rağmen performansıyla Altın Küre ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Akademi Ödülü dahil olmak üzere birçok ödüle aday gösterildi. 30 Haziran 2009’da Davis Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’ne kabul edildi. 13 Haziran 2010’da Davis, August Wilson’s Fences’in yeniden canlanmasında Rose Maxson rolüyle ikinci Tony Ödülü’nü kazandı. Phylicia Rashad’dan sonra En İyi Kadın Oyuncu Dalında Tony ödülü kazanan ikinci Afrikalı-Amerikalı kadın oldu.

Ağustos 2011’de Davis, Kathryn Stockett’ın Tate Taylor’ın yönettiği The Help adlı romanının beyazperde uyarlamasında 1960’larda Mississippi’de hizmetçilik yapan Aibileen Clark rolünü oynadı. Davis, 2018’de, 1983 popüler İngiliz mini dizisinin uyarlaması olan Steve McQueen tarafından yönetilen soygun gerilim filmi Widows’da rol aldı ve bu filmle En İyi Kadın Oyuncu dalında ikinci BAFTA Ödülü adaylığını aldı.

Davis, Haziran 2002’de aktör Julius Tennon ile evlendi. 2011 yılında Davis ve kocası bir bebek kızı evlat edindi. Davis, Tennon’un önceki ilişkilerinden olan çocuklarının üvey annesidir. Hıristiyan’dır ve düzenli olarak Los Angeles’taki Oasis Kilisesi’ndeki ayinlere katılıyor.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

Boyu: 165 Cm

Kilo

Kilosu: 59 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 94-68,5-91.5 cm

Burcu

Aslan

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu