Ünlü Bilgileri

Tiffani Thiessen Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Tiffani Amber Thiessen
Doğum Tarihi: 23 Ocak 1974
Meslek: Aktris

Tiffani Thiessen, 23 Ocak 1974 yılında ABD’de dünyaya geldi. Ev kadını olan Robyn (kızlık soyadı Ernest) ile park tasarımcısı ve peyzaj mimarı Frank Thiessen’in kızıdır. Kardeşi Todd’u en önemli ilham kaynaklarından biri, annesi ve büyükannesi ise rol model olarak gördüğünü söyledi. Long Beach’te Cubberley İlkokulu ve Marshall Ortaokuluna gitti. 1992’de Thiessen, Los Angeles, Studio City’deki Valley Professional Lisesi’nden birincilikle mezun oldu.

Thiessen çocukluğunda güzellik yarışmalarına katıldı ve 1987 yılında Miss Junior America tacını aldı. Ertesi yıl Teen dergisinin kapağında yer aldı ve derginin “Great Model Search” şarkısını kazandı. 1989’da Cover Girl dergisinin “Yılın Modeli” seçildi ve 1993’te sona erene kadar başrolde yer alan NBC’nin televizyon sitcomu Saved by the Bell’de Kelly Kapowski’nin ilk rolünü aldı. Şovun başarısı kariyerine hız kazandırdı ve Thiessen 1990’da En İyi Genç Oyuncu Kadrosu ve 1992 ve 1993’te Off-Primetime Serisi’nde En İyi Genç Kadın Oyuncu dalında Genç Sanatçı Ödülü’ne aday gösterildi. Aynı anda, Thiessen, Married gibi dizilerde konuk oyuncu olarak yer aldı.

1992’nin başlarında Thiessen, Brian Austin Green ile çıkmaya başladı. Temmuz 1994’te birlikte yaşamaya başladılar, ertesi yıl ayrıldılar. 2001’den 2003 baharına kadar, Two Guys and a Girl çalışması sırasında tanıştığı aktör Richard Ruccolo ile nişanlandı. 9 Temmuz 2005’te aktör Brady Smith ile evlendi ve iki çocukları var.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

Boyu: 165 cm

Kilo

Kilosu: 58 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 91-66-89 Cm

Burcu

Kova

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu