Ünlü Bilgileri

The Weeknd Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Abel Makkonen Tesfaye
Doğum Tarihi: 16 Şubat 1990
Meslek: Şarkıcı & Söz Yazarı & Prodüktör

The Weeknd, 16 Şubat 1990 yılında Kanada’da dünyaya geldi. The Weeknd, anne ve babası ayrıldıktan sonra büyükannesi ve annesi tarafından büyütüldü.

2010’un sonlarında The Weeknd, YouTube’a The Weeknd ismiyle birkaç şarkı yükledi ve bu sayede tanınmaya başladı. 2011’de her biri dokuz parçadan oluşan House of Ballons, Thursday ve Echoes of Silence adlı üç mixtape albümü ile beğeni topladı. 2012’de Trilogy albümü, 2011 mixtape’lerindeki şarkıların yeniden çalışılmış halleri olarak yeniden sunuldu.

2015’te Grinin Elli Tonu filminin müziklerinde yer alan “Earned It” uzun süre müzik listelerinin bir numarası olarak kaldı ve hemen sonrasında çıkan üçüncü stüdyo albümü Beauty Behind the Madness ile Amerika Birleşik Devletleri listelerinde zirveye yükseldi.

The Weeknd Pitchfork, MTV, BET, Rolling Stone, XXL ve The Source dergisinin de aralarında bulunduğu çeşitli müzik yayıncılarından övgüler aldı. MTV’nin sunucusu John Norris ise onu “kendi jenerasyonunun en iyi sese sahip sanatçısı” ve Michael Jackson’dan sonraki en iyi müzikal yetenek olarak adlandırdı.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Siyah

Boyu

Boyu: 173 Cm

Kilo

Kilosu: 83 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: Göğüs: 106 Cm, Bel: 89 Cm, Pazı: 38 Cm

Burç

Kova Burcu

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu