Ünlü Bilgileri

Sonam K Ahuja Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Sonam Kapoor Ahuja
Doğum Tarihi: 9 Haziran 1985
Meslek: Aktris

Sonam K Ahuja, 9 Haziran 1985 yılında Hindistan’da dünyaya geldi. Babası, aktör ve yapımcı Anıl Kapoor, merhum yönetmen Surinder Kapoor’un oğlu ve Anıl Kapoor Films Company’nin kurucusu. Annesi Sunita, eski bir model ve tasarımcıdır. Kapoor bir aylıkken aile Juhu banliyösüne taşındı. Juhu’daki Arya Vidya Mandir okulunda eğitim gördü. ugby ve basketbol gibi sporlarda başarılı oldu ve Kathak, klasik müzik ve Latin dansı eğitimi aldı.

Kapoor’un ilk işi, sadece bir hafta sürmesine rağmen 15 yaşında garsonluk yapmaktı. Gençken kilosuyla mücadele etti: “Kilo ile ilgili olabilecek her sorunum vardı. Sağlıksızdım, cildim kötüydü ve yüzümde tüyler uzadı!” Kapoor insülin direnci ve polikistik yumurtalık hastalığı teşhisi kondu ve o zamandan beri diyabet farkındalığını artırmak için bir girişim başlattı. Tiyatro ve sanat eğitimi aldığı üniversite öncesi eğitimi için Singapur’daki United World College of South East Asia’ya kaydoldu. Daha sonra aynı konularda lisans eğitimine başladığı Doğu Londra Üniversitesi’nden döndükten sonra Mumbai Üniversitesi yazışma programı aracılığıyla ekonomi ve siyaset bilimi derslerine başladığını, ancak başladıktan kısa bir süre sonra Mumbai’ye geri döndüğünü söyledi.

Black’in yapımı sırasında, Kapoor, Bhansali bir sonraki filmi Saawariya’da onu başrol yapmak istediğini söyleyince oyunculuğa ilgi duydu. Kilo vermesi tavsiye edildi; o sırada yaklaşık 80 kilogram ağırlığındaydı. Bhansali’nin ona olan güveninden motive olarak, iki yılda 35 kilo verdi. Roshan Taneja, Jayati Bhatia ve Feroz Abbas Khan ile oyunculuk eğitimi aldı.

Kapoor’un Anand L. Rai’nin yönettiği romantik drama Raanjhanaa ‘daki rolü (2013) kariyerinde bir dönüm noktası oldu; Geety Sahgal, The Indian Express’te bugüne kadarki en iyi performansını sergilediği yazdı.. Kapoor’un rolü, Varanasi’li genç bir Müslüman öğrenci olan Zoya Haider’in Sih sevgilisinin öldürülmesinden sonra siyasete atıldı. Kapoor, kendi rolüne hazırlanmak için öğrencilerle etkileşime geçti, atölye çalışmalarına katıldı ve Jawaharlal Nehru Üniversitesi ile ilişkili tiyatro gruplarıyla pratik çalıştı.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Siyah

Boyu

Boyu: 175 cm

Kilo

Kilosu: 57 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 89-63.5-86 cm

Burcu

İkizler

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu