Ünlü Bilgileri

Sharon Stone Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Sharon Vonne Stone
Doğum Tarihi: 10 Mart 1958
Meslek: Aktrist & Model & Film Yapımcısı

Sharon Stone, 10 Mart 1958 yılında Amerika’da dünyaya geldi. İrlandalı kökenlidir. 2013’te Conan O’Brien Stone ile yaptığı bir röportajda İrlandalı atalarının Büyük Kıtlık sırasında ABD’ye geldiklerini belirtti. Stone, çocukken akademik olarak yetenekli olarak kabul edildi ve 5 yaşındayken ikinci sınıfa girdi. 1975 yılında Saegertown, Pennsylvania’daki Saegertown Lisesi’nden mezun oldu. Pennsylvania Edinboro Üniversitesi’nde okurken, Stone Miss Crawford County, Pennsylvania unvanını kazandı ve Pennsylvania Güzeli’ne aday oldu. Yarışma jürilerinden biri ona okulu bırakmasını ve moda mankeni olmak için New York’a taşınmasını söyledi.

1977’de Stone, Meadville’den ayrıldı ve New Jersey’de teyzesinin yanına taşındı. New York’ta Ford Modellik Ajansı ile sözleşme imzaladı. Hillary Clinton’dan esinlenen Stone, 2016 yılında mezun olmak için Edinboro Üniversitesi’ne geri döndü.

1980’li yıllarda Avrupa’ya taşındı, milano’da bir yıl yaşadı, sonra Paris’e taşındı. Orada yaşarken, modelliği bırakmaya karar verdi ve oyunculuk kariyerine devam etti. “Bu yüzden çantalarımı topladım, New York’a geri döndüm ve woody Allen filminde figüran olmak için sıraya girdim,” diye söyledi. Stone, Allen’ın Stardust Memories (1980) filminde kısa bir rol için rol aldı ve bir yıl sonra Deadly Blessing (1981) filminde bir konuşma yaptı. Fransız yönetmen Claude Lelouch, James Caan’ın başrolünde oynadığı Les Uns et les Autres (1982) filminde rol aldı.

Hollandalı film yönetmeni Paul Verhoeven’in bilim kurgu aksiyon filmi Total Recall ‘da (1990), Arnold Schwarzenegger ile birlikte, Schwarzenegger karakterinin görünüşte sevgi dolu karısı Lori Quaid rolünü oynadı, daha sonra yozlaşmış ve acımasız bir vali tarafından onu izlemek için gönderilen bir ajan olduğu ortaya çıktı. Film olumlu eleştiriler aldı ve dünya çapında 261.2 milyon dolar kazandı ve Stone’un kariyerine büyük bir ivme kazandırdı. Ertesi yıl beş uzun metrajlı filmde rol aldı, ancak bunlar Total Recall’dan daha küçük ölçekli yapımlardı.

1984’te televizyon yapımcısı Michael Greenburg ile the Vegas Strip War adlı televizyon filminin setinde tanıştı. 1984’te evlendiler. 1986’da Greenburg, Allan Quatermain ve Lost City of Gold dizilerinde prodüktör oldu. Çift üç yıl sonra ayrıldı ve boşanmaları 1990 yılında sonuçlandı. 1993’te Stone, William J. MacDonald (nam-ı diğer Bill MacDonald) ile Sliver filminin setinde tanıştı. MacDonald, karısı Naomi Baca’yı Stone için terk etti ve nişanlandılar. Bir yıl sonra 1994’te ayrıldılar. Ayrıldıktan sonra Stone nişan yüzüğünü FedEx aracılığıyla iade etti. 1994’te The Quick and the Dead filminde çalışırken Stone, Bob Wagner ile tanıştı ve nişanlandılar. 14 Şubat 1998’de Stone, San Francisco Chronicle’ın genel yayın yönetmeni Phil Bronstein ile evlendi. Stone otoimmün bir hastalık nedeniyle çeşitli düşükler yaşadı ve bu nedenle biyolojik çocuk sahibi olamadı. 2000 yılında Roan Joseph Bronstein adında bir erkek evlat edindiler. Bronstein, 2003 yılında uzlaşmaz farklılıkları gerekçe göstererek boşanma davası açtı. Boşanma 2004 yılında sonuçlandı ve yargıç, Roan’ın öncelikle Bronstein’da kalması ve Stone’un ziyaret hakkı alması gerektiğine karar verdi.

Stone, ikinci oğlu Laird Vonne’u 2005 yılında evlat edindi ve üçüncü oğlu Quinn Kelly Stone’u 2006 yılında evlat edindi. 2018 itibariyle Stone, üç oğluyla birlikte West Hollywood, Kaliforniya’da bir zamanlar aktör Montgomery Clift’e ait bir evde yaşamaktadır.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Sarışın

Boyu

Boyu: 174 Cm

Kilo

Kilosu: 57 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 91,5-63,5-89 Cm

Burcu

Balık

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu