Ünlü Bilgileri

Jordin Sparks Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Jordin Brianna Sparks
Doğum Tarihi: 22 Aralık 1989
Meslek: Şarkıcı & Söz Yazarı & Aktris

Jordin Sparks, 22 Aralık 1989 yılında ABD’de dünyaya geldi. Jodi (kızlık soyadı Wiedmann) Jackson ve eski profesyonel Amerikan futbolcusu Phillippi Sparks’ın çocuğudur. Ridgewood, New Jersey banliyösünde büyüdü, babası ise New York Giants’ta defansif olarak oynadı. New Jersey’de yaşadıktan sonra, Sparks sekizinci sınıfa kadar Phoenix Northwest Community Hıristiyan Okulunda okudu. Üç yıl üst üste Arizona’da yılın en iyi genç sanatçısı ödülünü kazandı.

American Idol’a katılmadan önce, Sparks Coca-Cola’nın Rising Star’ı, Gospel Music Association Academy’nin Genel Spotlight Ödülü, Amerika’nın En Yetenekli Çocukları, Colgate Country Showdown ve 2006 Drug Free AZ Superstar Search gibi yetenek yarışmalarına katıldı ve kazandı. Jordin dokuz yaşındayken American Idol 2007’yi kazanana kadar anneannesi Pam Wiedmann onu çalıştırdı. Idol’dan önce Sparks, phoenix suns, Arizona Cardinals ve Arizona Diamondbacks başta olmak üzere çeşitli yerel spor etkinliklerinde sık sık milli marşı seslendirdi. Sparks ayrıca Alice Cooper ile birlikte 2004 Noel şovunda yer aldı ve 2006’da Hıristiyan çağdaş şarkıcı Michael W. Smith ile turneye çıktı.

American Idol’u kazandıktan sonra Sparks, 19 Recordings/Jive Records ile anlaştı ve bu albüme katılan ilk Idol ödülü sahibi oldu. Ağustos 2007’de ilk single’ı “Tattoo”ı yayımladı ve Billboard Hot 100 listesinde sekiz numaraya kadar yükseldi ve Sparks’ın listede ilk ona giren ilk şarkısı oldu. Şarkı, ABD’de ve Avustralya’da platin sertifika aldı. Bugüne kadar “Tattoo”, ABD’de iki milyondan fazla kopya sattı.

Sparks, kendi adını taşıyan ilk stüdyo albümünü 20 Kasım 2007’de yayımladı ve Billboard 200’e on numaradan giriş yaptı. Bugüne kadar ABD’de bir milyondan fazla kopya sattı ve RIAA tarafından platin sertifika ile sertifikalandı. Chris Brown ile düet olan “No Air”, Şubat 2008’de albümün ikinci single’ı olarak yayımlandı. ABD’de şarkı, Billboard Hot 100 listesinde üç numaraya kadar yükseldi ve Sparks’ın en iyi single’ı oldu.

Nisan 2008’de ses tellerini aşırı kullandığı için akut ses teli kanaması geçirdi. Sparks ve Jason Derulo üç yıl çıktılar ve 2014’te ilişkilerini bitirdiler. 17 Temmuz 2017’de Sparks, Hawaii’de fitness mankeni Dana Isaiah (d. Dana Isaiah Thomas) ile evlendi. Kasım 2017’de haberlerde hamilelik haberleri yayıldı. Bunu takiben Sparks, Instagram sayfasında ilk çocuklarının 2018 baharında bir erkek çocuğu olacağını açıkladı. 2 Mayıs 2018’de Sparks, Dana Isaiah Thomas Jr. adında ilk çocuğunu dünyaya getirdi.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Siyah

Boyu

Boyu: 178 cm

Kilo

Kilosu: 64 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 91-66-91 cm

Burcu

Oğlak

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu