Ünlü Bilgileri

Pom Klementieff Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Pom Alexandra Klementieff
Doğum Tarihi: 3 Mayıs 1986
Meslek: Aktris

Pom Klementieff, 3 Mayıs 1986 yılında Kanada’da dünyaya geldi. Koreli bir anne ve Fransız-Rus babanın çocuğudur. Büyükbabası Rus ressam Eugene Klementieff’dir. Klementieff, ailesinin babasının işi nedeniyle yoğun bir şekilde seyahat etmeye başlamasından önce bir yıl Kanada’da yaşadı. Fransa’ya yerleşmeden önce Japonya ve Fildişi Sahili’nde yaşadılar. Klementieff’in babası 5 yaşındayken kanserden öldü ve annesi şizofreni hastasıydı ve çocuklara bakamadı bu yüzden Klementieff amcası ve teyzesi tarafından büyütüldü. Amcasını ikinci babası olarak gördüğünü söyledi.

Klementieff amcasının ölümünden sonra teyzesini yatıştırmak için hukuk fakültesine gitti ancak bölümünü çekici bulmadı. Ayrıca Fransa’da garson ve satış elemanı olarak çalıştı. 19 yaşında Paris’teki Cours Florent drama okulunda oyunculuğa başladı. Eğitiminden birkaç ay sonra, okulun en iyi öğretmenleri ile iki yıl boyunca ücretsiz dersleri veren bir tiyatro yarışmasını kazandı. ilk profesyonel oyunculuk işi, Catherine Deneuve tarafından canlandırılan kahramanın üvey kızını canlandıran Fransız bağımsız filmi Après lui (2007) oldu.

İlk başrolü Sibirya dağlarında bir geyik çobanı kabilesini kapsayan Bir Fransız filmi olan Loup (2009) oldu. Çekimler sırasında Klementieff, sıcaklığın sıfırın altına düştüğü en yakın köyden saatler uzaklıktaki bir kampta kaldı. Çekimler sırasında orada yaşayan göçebelerle arkadaş oldu, gerçek kurtlarla çalıştı. Hollywood’daki ilk çıkışını Spike Lee’nin Oldboy filminde (2013) yaptı. Sharlto Copley tarafından canlandırılan antagonistin koruması Haeng-bok’u canlandırdı.

Göz Rengi

Ela

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

Boyu: 170 Cm

Kilo

Kilosu: 58 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 86-63,5-86 Cm

Burcu

Boğa

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu