Ünlü Bilgileri

Octavia Spencer Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Octavia Lenora Spencer
Doğum Tarihi: 25 Mayıs 1970
Meslek: Aktris & Yazar

Octavia Spencer, 25 Mayıs 1970 yılında ABD’de dünyaya geldi. Altı kardeşi vardır. Annesi Dellsena Spencer (1945–1988) hizmetçi olarak çalıştı. Babası, Spencer on üç yaşındayken öldü. 1988 yılında Jefferson Davis Lisesi’nden mezun oldu. Montgomery’deki Auburn Üniversitesi’nde okudu ve Auburn Üniversitesi’nden mezun oldu ve gazetecilik ve tiyatro okudu. Ayrıca disleksisi vardır.

Spencer, Whoopi Goldberg’in oynadığı The Long Walk Home filminin setinde stajyer olarak çalıştı. 1997’de, Spencer’ın daha sonra başrolde yer alacağı The Help’in gelecekteki yönetmeni olan arkadaşı Tate Taylor’ın tavsiyesi üzerine Los Angeles’a taşındı. John Grisham’ın kitabından uyarlanan Joel Schumacher’in A Time to Kill adlı filminde hemşire olarak ilk kez sahneye çıktı. Başlangıçta oyuncu seçiminde çalışmak için işe alındı ancak Schumacher’e bir rol için seçmelere katılıp katılamayacağı soruldu. 2008’de Rosario Dawson’ın evde bakım hemşiresi Kate rolüyle Seven Pounds’da yer alması medyanın ilgisini çekti. Nisan 2009’da Entertainment Weekly, Spencer’ı “Hollywood’un en komik 25 aktrisi” arasında gösterdi.

Spencer’ın yapımcılığını üstlendiği ve 20 Mart 2020’de yayımlanan Netflix’in biyografik sınırlı dizisi Self Made’de Madam C. J. Walker rolünü oynadı. Dizideki performansıyla Spencer, Sınırlı Dizi veya Filmde En İyi Kadın Oyuncu dalında Primetime Emmy Ödülü’ne aday gösterildi. Robert Zemeckis’in 22 Ekim 2020’de vizyona girecek olan korku komedisi The Witches’te Anne Hathaway ile birlikte rol alacak.

Göz Rengi

Kahverengi

Saç Rengi

Siyah

Boyu

Boyu: 157 Cm

Kilo

Kilosu: 68 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 96,5-76-102 cm

Burcu

İkizler

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu