Ünlü Bilgileri

Cindy Crawford Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Cynthia Ann Crawford
Doğum Tarihi: 20 Şubat 1966
Meslek: Model & Aktrist

Cindy Crawford, 20 Şubat 1966 yılında Amerika’da dünyaya geldi. Chris ve Danielle adında iki kız kardeşi ve 3 yaşında lösemiden ölen Jeffery adında bir erkek kardeşi vardır. Ailesinin nesillerdir Amerika Birleşik Devletleri’nde olduğunu ve atalarının çoğunlukla Alman, İngiliz ve Fransızca olduğunu belirtti. Lisedeki ikinci yılında, modellik çalışmalarıyla ilgili yerel bir giyim mağazasından bir telefon aldı, sadece bunun iki sınıf arkadaşı tarafından kurulan bir eşek şakası olduğunu öğrendi. Ancak, ertesi yıl başka bir mağaza onlar için (bir moda çekimi de dahil olmak üzere) çalışmak için Crawford da dahil olmak üzere bir dizi liseli kız kiraladı. İlk yılında, işleri arasında farklı bir üniversiteli kızın fotoğrafının de yer aldığı yerel fotoğrafçı Roger Legel, DeKalb Nite Weekly’de o haftanın paraya basılması için, yayınlanmak üzere fotoğrafını çekmek istedi ve Crawford’un ilk kapağı oldu. Aldığı fotoğraf ve olumlu geri bildirimler onu model olmaya ikna etmeye yetti. 17 yaşında Elite Model Management’ın Yılın Görünümü yarışmasına katıldı ve ikinci oldu. Chicago’da Elite Model Management sonra onu temsil etmeye başladı.

Crawford 1984 yılında DeKalb Lisesi’nden okul birincisi olarak mezun oldu. Northwestern Üniversitesi’nde kimya mühendisliği okumak için akademik burs kazandı. Tam zamanlı bir modellik kariyeri için okulu bıraktı. Chicago’da fotoğrafçı Victor Skrebneski için çalıştıktan sonra, Crawford 1986 yılında New York’a taşındı ve Elite New York modelleme ajansı ile imzaladı. 1980’ler ve 1990’lar boyunca, Crawford en popüler süper modeller arasında yer aldı ve dergi kapakları, pistler ve moda kampanyalarında her yerde yer aldı. Vogue, W, People, Harper’s Bazaar, Elle, Cosmopolitan ve Allure gibi birçok derginin kapağında defalarca ve sık sık yer aldı. 1987’de Crawford, Michael J. Fox’un The Secret of My Success filminin açılış jeneriğinde yer aldı. Üç yıl sonra, İngiliz Vogue dergisinin Ocak 1990 baskısının kapağında üst modeller Christy Turlington, Linda Evangelista, Tatjana Patitz ve Naomi Campbell ile birlikte yer aldı.

Crawford, 1991’den 1995’te boşanana kadar aktör Richard Gere ile evlendi. 29 Mayıs 1998’de işadamı ve eski manken Rande Gerber ile evlendi. Presley Walker Gerber (d. 2 Temmuz 1999) ve kaia Jordan Gerber (d. 3 Eylül 2001) adında iki çocuğu vardır.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

175 Cm

Kilo

64 Kg

Vücut Ölçüleri

91-66-89 Cm

Burcu

Balık

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu