Ünlü Bilgileri

Karen Gillan Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Karen Sheila Gillan
Doğum Tarihi: 28 Kasım 1987
Meslek: Aktris

Karen Gillan, 28 Kasım 1978 yılında Marie ve Raymond Gillan’ın kızı olarak İskoçya’da dünyaya geldi. Katolik bir geçmişe sahip olmasına rağmen vaftiz edilmediğini ve bir din mensup olmadığını söyledi. 16 yaşına geldiğinde Edinburgh’a taşındı ve Telford College’da HNC Oyunculuk ve Performans kursunu tamamladı. 18 yaşında Italia Conti Theatre Arts Akademisi’nde okumak için Londra’ya taşındı. Oradayken bir modellik ajansı tarafından keşfedildi. Oyunculuk kariyerinden önce modellik yaptı ve 2007’de Londra Moda Haftası’nda prömiyeri yapıldı.

Gillan, mankenlik kariyerine geri dönmek için oyunculuk kariyerinden vazgeçmeyeceğini belirterek, modelliği çok sevese de, oyunculuğun her zaman ana ilgi alanı ve hedefi olduğunu belirtti. Gillan, 2012’de Craig Ferguson ile The Late Late Show’a verdiği bir röportajda Oculus (2013) filmini çekerken kalıcı olarak ABD’ye taşındığını söyledi. Gillan’ın ilk televizyon oyunculuk kariyeri birçok televizyon programında konuk oyuncu olarak yer aldı ve ilk rolü ITV’nin suç draması Rebus’un bir bölümünde yer aldı.

Gillan, Katy Perry ve Angelina Jolie gibi ünlülerin de aralarında bulunduğu birçok karakteri canlandırdığı the Kevin Bishop Show adlı skeç komedi dizisinin kadrosunun bir üyesi olarak iki yıl rol aldı. Ayrıca BBC Two’da epizodik kısa film serisi olarak yayınlanan The Well adlı bir korku projesinde başrol de oynadı ve daha sonra BBC.co.uk’da bir web dizisi olarak yer aldı. Gillan, İngiliz bilim kurgu dizisi Doctor Who’da Onbirinci Doktor’un (Matt Smith tarafından canlandırılan) arkadaşı Amy Pond’u canlandırdı. 2010’da Young Scot Ödülleri’nde Eğlence kategorisinde birinci oldu. 2011’de altıncı dizide ve 2012’de yedinci serinin ilk beş bölümünde yer aldı ve ardından rory Williams (Arthur Darvill tarafından canlandırılan) diziden ayrıldı.

Göz Rengi

Ela

Saç Rengi

Kızıl

Boyu

Boyu: 180 Cm

Kilo

Kilosu: 59 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 86-66-86 Cm

Burcu

Yay

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu