Ünlü Bilgileri

Adam Sandler Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Adam Richard Sandler
Doğum Tarihi: 9 Eylül 1966
Meslek: Aktör & Komedyen & Senaryo Yazarı & Film Yapımcısı

Adam Sandler, 9 Eylül 1966 yılında ABD’de Sandler, 9 Eylül 1966’da Anaokulu öğretmeni Judith “Judy” (kızlık soyadı Levine) ve elektrik mühendisi Stanley Sandler’ın çocuğu olarak dünyaya geldi. Ailesi Yahudidir.

Kariyerinin başlarında, 1987’de Sandler, The Cosby Show ve Stud Boy veya Trivia Delinquent adlı MTV oyun şovunda Theo Huxtable’ın arkadaşı Smitty’yi oynadı. 1989’da ilk filmi Going Overboard’dan sonra, Sandler komedi kulüplerinde sahne aldı ve ilk kez 17 yaşındayken kardeşinin ısrarıyla sahneye çıktı. Komedyen Dennis Miller tarafından keşfedildi, Sandler’ın Los Angeles’taki gösterisini gördü ve Saturday Night Live yapımcısı Lorne Michaels’a tavsiye etti. Sandler 1990’da SNL için yazar olarak işe alındı ve ertesi yıl “The Thanksgiving Song” ve “The Chanukah Song” gibi eğlenceli orijinal şarkılar seslendirerek adından söz ettirdi. I Now Pronounce You Chuck and Larry (2007) filminde arkadaşı Kevin James ile birlikte rol aldı ve You Don’t Mess with the Zohan (2008) adlı filmde rol aldı. İkinci film Sandler, Judd Apatow ve Robert Smigel tarafından yazıldı ve Dennis Dugan tarafından yönetildi.

Sandler, Haziran 2003’ten beri Jacqueline “Jackie” Sandler (antrede) ile evlidir. Sandler’ın dini olan Yahudiliğe geçti. Çiftin Sadie (d. Mayıs 2006) ve Sunny (d. Kasım 2008) adlarında iki kızı vardır. Sandler’ın karısı ve çocukları sık sık filmlerinde yer alır. Cumhuriyetçi Parti’nin destekçisidir. 2007’de Sandler, memleketi Manchester, New Hampshire’daki Boys & Girls Clubs of America’ya 1 milyon dolar bağışta bulundu. Aynı yıl, eski New York Belediye Başkanı Rudy Giuliani’nin başkanlık kampanyasına 2.100 dolar bağışladı.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

Boyu: 177 Cm

Kilo

Kilosu: 86 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: Göğüs: 112 Cm, Pazı: 35.5 Cm, Bel: 96,5 Cm

Burcu

Başak

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu