Ünlü Bilgileri

Kate Winslet Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Kate Elizabeth Winslet
Doğum Tarihi: 5 Ekim 1975
Meslek: Aktris

Kate Winslet, 5 Ekim 1975 yılında İngiltere’de dünyaya geldi. Sally Anne (née Bridges) ve Roger John Winslet’in kızlarıdır. Ailenin sınırlı mali imkanları vardı, ücretsiz yemek yardımları yaşadı ve aktör’s Charitable Trust adlı bir hayır kurumu tarafından maddi destek adlı. Winslet 10 yaşındayken, babası bir tekne kazasında ayağını ciddi şekilde yaraladı ve daha çok çalışmak zorunda kaldı. Winslet, ailesinin kendilerini her zaman önemsediklerini ve destekleyici bir aile olduklarını söyledi. Winslet St Mary ve All Saints Kilisesi İngiltere ilköğretim okuluna gitti.

Kız kardeşleri ile birlikte okulda ve vakıflar adlı yerel bir gençlik tiyatrosunda amatör sahne gösterilerine katıldılar. Çocukken tombul olduğunu söyledi, okul arkadaşları tarafından “balina” lakabı takıldı ve görünüşü yüzünden zorbalığa maruz kaldı. Bunun onu yenmesine izin vermediğini söyledi. 11 yaşındayken Winslet Maidenhead’deki Redroofs Tiyatro Okulu’na kabul edildi. Okul aynı zamanda ajanslık da yapıyordu ve oyunculuk işleri için seçmelere Londra’ya öğrencileri aldı. Sugar Puffs reklamında yer aldı ve yabancı filmler için dublaj yaptı. Okulda baş kız oldu, Alice’in Harikalar Diyarında ve Aslan, Cadı ve Dolap’taki yapımlarında yer aldı ve Peter Pan’da Wendy Darling rolünü oynadı. Sahne prodüksiyonlarının 20’den fazlasına katıldı, ancak kilosu nedeniyle nadiren başrol olarak seçildi. Yine de Annie’de Bayan Agatha Hannigan, Orman Kitabındaki Anne Kurt ve Bugsy Malone’da Lena Marelli gibi önemli roller de oynadı.

Winslet, Peter Jackson’ın psikolojik draması Heavenly Creatures (1994) için seçmelere katılan 175 kız arasında yer aldı ve rolü kazandı. Yeni Zelanda merkezli yapım, 1954’teki Parker-Hulme cinayet davasına dayanıyor ve Winslet, arkadaşı Pauline Parker’a yardımcı olan Juliet Hulme’u canlandırdı.

Dark Season filmini çekerken, 15 yaşındaki Winslet, aktör-yazar Stephen Tredre ile romantik bir ilişkiye başladı. Onu hayatında önemli bir etki olarak kabul etti ve Londra’da onunla birlikte yaşadı. Çift 1995 yılında ayrıldı, ancak iki yıl sonra kemik kanserinden ölene kadar yakın kaldılar. Winslet, cenaze törenine katılmak için Titanik’in galasını kaçırdı. 2008’de verdiği bir röportajda, onun ölümünü asla unutamadığını söyledi. Tredre’in ölümünden bir yıl sonra Winslet, Jim Threapleton ile Hideous Kinky’nin setinde tanıştı. Kasım 1998’de Reading’deki ilkokulunda evlendiler ve 2000 yılında kızları Mia’yı dünyaya getirdi. 2001 yılında boşandılar. Threapleton’dan ayrıldıktan kısa bir süre sonra Winslet, yönetmen Sam Mendes ile bir oyunda rol teklif ettiğinde tanıştı. Teklifi reddetti ama onunla çıkmaya başladı. İngiliz magazin gazetelerinin özel hayatını tasvir etme şeklinden hayal kırıklığına uğrayan Winslet, New York’a taşındı. Mayıs 2003’te Mendes ile Anguilla adasında evlendi. Oğulları Joe, aynı yıl doğdu. Mendes ve aktris Rebecca Hall arasında bir ilişki olduğu yönünde medyada yoğun spekülasyonlar üzerine çift 2010 yılında ayrıldıklarını açıkladı ve bir yıl sonra boşandı.

Winslet ayrılıktan dolayı kalbi kırıldığını itiraf etti, ancak evlilik ayrılıklarına rağmen çocuklarına göz kulak olma kararlılığını doğruladı. 2011’de Richard Branson’ın Necker Adası’ndaki malikanesinde tatil yaparken Winslet, Edward Abel Smith ile bir ev yangını sırasında tanıştı ve Smith onun üçüncü kocası oldu. Çift Aralık 2012’de New York’ta evlendi ve oğulları Bear ertesi yıl dünyaya getirdi. İngiltere’ye geri döndükten sonra Winslet, 2015 yılı itibariyle Smith ve çocuklarıyla birlikte yaşadığı West Wittering, Sussex’te deniz yoluyla 3.25 milyon sterlin değerinde bir mülk satın aldı. 2015’te verdiği bir röportajda kırsal kesimde yaşamaktan ne kadar keyif aldığını anlattı.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Sarışın

Boyu

Boyu: 169 Cm

Kilo

Kilosu: 56 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 94-66-91,5 Cm

Burcu

Terazi

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu