Ünlü Bilgileri

Karisma Kapoor Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Karisma Kapoor
Doğum Tarihi: 25 Haziran 1974
Meslek: Aktris

Karisma Kapoor, 25 Haziran 1974 yılında Hindistan’da dünyaya geldi. Küçük kız kardeşi Kareena da bir film oyuncusudur. Baba tarafından dedesi aktör ve film yapımcısı Raj Kapoor, anne tarafından dedesi ise aktör Hari Shivdasani’dir. Büyük büyükbabası aktör Prithviraj’dı. Özellikle aktris Sridevi ve Madhuri Dixit’in çalışmalarından ilham alan Kapoor, çocukluğundan beri oyunculuk peşinde koşmaya kararlıydı. Kapoor büyürken düzenli olarak ödül törenlerine katıldı ve film setlerine ebeveynleri ile eşlik etti.

Bununla birlikte, ailesinin geçmişine rağmen, babası, geleneksel annelik görevleri ve ailedeki kadınların sorumluluklarıyla çeliştiğine inandığı için kadınların filmlerde rol almasını onaylamadı. Bu, ebeveynleri arasında fikir ayrılığına yol açtı ve 1988’de ayrıldılar. O ve kız kardeşi Kareena, bir aktris olarak filmlerde ilk kez rol alana kadar, onları yetiştirmek için çeşitli işlerde çalışan anneleri tarafından büyütüldü. Çift, birkaç yıl ayrı yaşadıktan sonra 2007’de barıştı.

Kapoor ilk oyunculuk deneyimini 1991 yılında on yedi yaşında romantik drama Prem Qaidi ile ilk kez sahneye çıkan Harish Kumar ile birlikte yaptı. Film gösterime girmesinden sonra Orta derecede gişe başarısı elde etti.

Kapoor, 1992’den 1995’te ayrılana kadar Jigar’daki rol arkadaşı Ajay Devgn ile ilişkisi vardı. 2002 yılında Abhishek Bachchan ile nişanlandı ancak nişan birkaç ay sonra iptal edildi. Bu birkaç yıllık ilişkilerini sona erdirdiler ve ayrılık için hiçbir neden söylemediler. 29 Eylül 2003’te, Mumbai’deki atalarının evi Krishna Raj Bungalow’da yüksek profilli Sih düğün töreninde Sixt Hindistan’ın CEO’su sanayici Sunjay Kapur ile evlendi. Çiftin 2005 doğumlu bir kızı Samaira ve 2010’da Kiaan’ın oğlu var. 2014 yılında çift karşılıklı rıza ile boşanma davası açtı. Çiftin boşanması 2016 yılında sonuçlandı.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

Boyu: 163 cm

Kilo

Kilosu: 53 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 89-61-86 Cm

Burcu

Yengeç

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu