Ünlü Bilgileri

Jessica Chastain Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Jessica Michelle Chastain
Doğum Tarihi: 24 Mart 1977
Meslek: Aktris & Film Yapımcısı

Jessica Chastain, 24 Mart 1977 yılında ABD’de dünyaya geldi. Jerri Renee Hastey (née Chastain) ve rock müzisyeni Michael Monasterio’nun kızı olarak dünyaya geldi. İki kız ve iki erkek kardeşi vardır. Kız kardeşi Juliet, yıllar süren uyuşturucu bağımlılığının ardından 2003 yılında intihar ederek öldü. Chastain, Sacramento’da annesi ve üvey babası Michael Hastey tarafından büyütüldü. Üvey babasının kendisini güvende hissettiren ilk kişi olduğunu söyledi.

Chastain ilk olarak yedi yaşında, büyükannesinin onu Joseph ve Amazing Technicolor Dreamcoat’un prodüksiyonuna götürdükten sonra oyunculuğa ilgi gösterdi. 1998’de Chastain eğitimini Amerikan Dramatik Sanatlar Akademisi’nde tamamladı ve san Francisco Bay Area’da bir şirket olan TheatreWorks tarafından sahnelenen Romeo ve Juliet’in yapımında Juliet olarak profesyonel sahne kariyerine başladı. Prodüksiyon onu New York’taki Juilliard School için seçmelere götürdü ve kısa süre sonra aktör Robin Williams tarafından finanse edilen burs verildi. Okuldaki ilk yılında, Chastain endişe içindeydi ve programdan atılmaktan endişe ediyordu, zamanının çoğunu kitap okuyarak ve film izleyerek geçirdi.2003 yılında okuldan Güzel Sanatlar Lisans derecesi ile mezun oldu.

Juilliard’dan mezun olmadan kısa bir süre önce Chastain, Los Angeles’ta son sınıf öğrencileri için düzenlenen bir etkinliğe katıldı ve televizyon yapımcısı John Wells ile bir yetenek anlaşması imzaladı. Los Angeles’a taşındı ve iş seçmeleri için seçmelere katılmaya başladı. Başlangıçta süreci zor buldu, ki bunun nedeni diğer insanların onu alışılmadık bir görünüme sahip kızıl saçlı olduğundan dolayı seçmeleri zor kazanacağını düşündüğü için. The WB kanalının 2004’te 1960’ların gotik pembe dizisi Dark Shadows’un pilot yeniden ç’i olan ilk televizyon denemesinde Carolyn Stoddard olarak rol aldı. 2015’te Ridley Scott’ın bilim kurgu filmi The Martian’da bir komutan rolü aldı. Chastain’in karakterinin komutasındaki bir astronot ekibi tarafından Mars’ta mahsur kalan bir botanikçi olarak Matt Damon’ın başrolünde oynadığı film, Andy Weir’ın aynı adlı romanından uyarlanmıştır.

Medyanın önemli ilgisine rağmen, Chastain özel gizli tutar ve partneri ile kırmızı halı etkinliklerine katılmamayı tercih eder. Kendisini “utangaç” bir insan olarak görüyor ve 2011’de parti yapmak yerine köpek gezdirmek ve ukulele çalmak gibi aile etkinliklerinden hoşlandığını söyledi. 2000’li yıllarda Chastain, yazar-yönetmen Ned Benson ile uzun süreli bir ilişki içindeydi ve bu ilişki 2010 yılında sona erdi. 2012’de, moda markası Moncler’in yöneticiliğini yapan Passi de Preposulo soylu ailesinin İtalyan kontu Gian Luca Passi de Preposulo ile çıkmaya başladı. 10 Haziran 2017’de Preposulo ile ailesinin Carbonera, İtalya’daki malikanesinde evlendi. 2018’de çiftin bir kızları oldu. New York’ta yaşamaktalar.

Göz Rengi

Yeşil

Saç Rengi

Kızıl

Boyu

Boyu: 163 Cm

Kilo

Kilosu: 54kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 91,5-61-89 Cm

Burcu

Koç

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu