Ünlü Bilgileri

Jhené Aiko Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Jhené Aiko Efuru Chilombo
Doğum Tarihi: 16 Mart 1988
Meslek: Şarkıcı

Jhené Aiko, 16 Mart 1988 yılında Amerika’da dünyaya geldi. Evde eğitim aldı. Aiko, Christina Yamamoto ve çocuk doktoru Karamo Chilombo’nun kızıdır. Ailesi daha sonra boşandı. Kız kardeşi R&B şarkıcısı Mila J. Annesi İspanyol, Dominik ve Japon asıllı, babası ise Kızılderili, Afro-Amerikan, Alman-Amerikan kökenlidir. Aiko’nun babası aracılığıyla Yahudi soyu var. Culver City, Kaliforniya’da vokal dersleri aldı ama beklenmedik bir şekilde hamile kalınca işi bıraktı. 20 yaşında Namiko Love Browner adında bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

Aiko, 2002’de The Master of Disguise soundtrack’inde yer alan bir şarkının yanı sıra, The Ultimate Group’a imza atarak Chris Stokes tarafından yönetilen birçok B2K albümüne vokal olarak katkıda bulundu. Bu süre zarfında B2K’nın rapçisi Lil’ Fizz’in kuzeni olarak tanındı.

Aiko 16 yaşındayken Evanjelik Pentekostal Foursquare Kilisesi’nde vaftiz edildi. 2005-2008 yılları arasında Amerikalı R&B şarkıcısı O’Ryan ile çıktı. 20 yaşındayken, Aiko kızları Namiko Love’ı 19 Kasım 2008’de dünyaya getirdi. 27 Ağustos 2013’te Aiko, kızı Namiko, ablası Miyoko ve kızının babası O’Ryan ile birlikte Los Angeles’ta bir trafik kazası geçirdi. Aiko’nun bileği kırıldı, bir dişi kırıldı ve cenesine dikiş atıldı. Kızı kazada zarar görmedi. 16 Mart 2016’da Aiko ve Oladipo evlendiklerini açıkladı.9 Ağustos 2016’da Aiko, uzlaşmaz farklılıkları gerekçe göstererek boşanma davası açtı. Boşanma Ekim 2017’de sonuçlandı. Aiko’nun 2016’dan beri Big Sean ile çıktığı söyleniyordu ve ilişkileri daha sonra bir Instagram gönderisinde doğrulandı. Çift Aralık 2018’in ortalarında ayrıldı.

Göz Rengi

Siyah

Saç Rengi

Siyah

Boyu

Boyu: 157 Cm

Kilo

Kilosu: 45 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 91,5-58,5-86 Cm

Burcu

Balık

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu