Ünlü Bilgileri

Gwen Stefani Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Gwen Renée Stefani
Doğum Tarihi: 3 Ekim 1969
Meslek: Şarkıcı & Müzik Yapımcısı

Gwen Stefani, 3 Ekim 1969 yılında ABD’de dünyaya geldi. Adını 1968 tarihli Airport romanındaki bir hostesin ardından almıştır. Babası Dennis Stefani İtalyan-Amerikalıdır ve Yamaha pazarlama yöneticisi olarak çalışmıştır. Annesi Patti (kızlık soyadı Flynn), İrlandalı ve Amerikalı, ev hanımı olmadan önce muhasebeci olarak çalıştı. Stefani’nin ailesi halk müziği hayranıydı ve onu Bob Dylan ve Emmylou Harris gibi sanatçıların müziklerini dinleterek büyüttüler. Stefani’nin Jill ve Todd adında iki küçük kardeşi ve Eric adında bir ağabeyi vardır.

Kardeşi Eric, Gwen’i Madness and the Selecter’ın 2 Tone müziğiyle tanıştırdı ve 1986’da kurduğu ska grubu No Doubt için vokal yapmaya davet etti. 1991’de grup Interscope Records ile Jimmy Iovine ile bizzat anlaştı. Grup, kendi adını taşıyan ilk albümünü 1992’de yayımladı, ancak ska-pop sound’u grunge’ın popülaritesi nedeniyle başarısız oldu.

12 Nisan 2014’te Coachella festivalinde sürpriz bir performans sergiledi ve “Hollaback Girl” şarkısını seslendirmek için sahnede Pharrell Williams’a katıldı. 29 Nisan’da Stefani’nin The Voice’ın yedinci sezonuna Christina Aguilera’nın yerine koç olarak katılacağı resmen doğrulandı. 8 Eylül 2014’te New York Moda Haftası sırasında MTV News’e konuşan Stefani, hem No Doubt albümü hem de solo albüm üzerinde çalıştığını ve Williams ile birlikte çalıştığını söyledi.

Stefani, Bush’un solisti ve gitaristi Gavin Rossdale ile 1995 yılında No Doubt ve grup Bush’un KROQ radyo istasyonu için bir tatil konserinde sahne aldığında tanıştı. 14 Eylül 2002’de St Paul’s, Covent Garden, Londra’da bir düğünle evlendiler. İki hafta sonra Los Angeles’ta ikinci bir düğün yapıldı. Stefani’nin Rossdale ile Mayıs 2006, Ağustos 2008 ve Şubat 2014’te doğan üç oğlu vardır. 3 Ağustos 2015’te Stefani, Rossdale’den “uzlaşmaz farklılıklar” gerekçesiyle boşanma davası açtı.

Stefani, Kasım 2015’te country müzik sanatçısı Blake Shelton ile olan ilişkisini açıkladı. Çift nişanlarını 27 Ekim 2020’de Instagram üzerinden duyurdu.

Göz Rengi

Kahverengi

Saç Rengi

Sarışın

Boyu

Boyu: 168 Cm

Kilo

Kilosu: 55 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 84-58.5-84 cm

Burcu

Terazi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu