Ünlü Bilgileri

Anitta Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Larissa de Macedo Machado
Doğum Tarihi: 30 Mart 1993
Meslek: Şarkıcı & Söz Yazarı & Aktris & Dansçı

Anitta, 30 Mart 1993 yılında Brezilya’da dünyaya geldi. Kardeşi Renan Machado, sanatsal yapımcılığını yapıyor. Annesi iki çocuğu tek başına büyüttü. Kariyerine, anne tarafından dedesinin müdahalesiyle Rio de Janeiro’daki Santa Luzia Kilisesi’nin korosunda 8 yaşında şarkı söyleyerek başladı. 11 yaşında aldığı harçlıkla İngilizce dersleri almaya karar verdi. Daha sonra annesinin öğretmeninden dans dersleri aldı. 16 yaşında Rio de Janeiro’da bir teknik okulda yönetim kursunu bitirdi.

Bir yıl sonra sanatsal bir kariyer yapmaya karar verdi. Aynı yıl “Revelation of Music” ödülünü kazandı. Anitta’nın sahne adı, Rede Globo TV dizisi Presença de Anita’daki Anita karakterinden esinlenmiştir.

2010’da Anitta, funk carioca yapımcısı Renato Azevedo (Batutinha olarak bilinir) tarafından videolarından birinin şarkı söylediğini gördükten sonra bazı denemeler yapmaya davet edildi. Onaylandıktan sonra bağımsız kayıt şirketi Furacão 2000 ile sözleşme imzaladı. Aynı yıl Furacão 2000 tarafından yayınlanan Armagedom DVD’sinde yer alan tanıtım single’ı “Eu Vou Ficar” olan Rio de Janeiro’daki radyo istasyonlarında ilk şarkısını yayınladı. Yapımcısının tavsiyesiyle sahne adına bir “t” daha ekledi.

Haziran 2012’de, Kamilla Fialho, Anitta’nın sahnedeki performansını izledikten sonra menajeri olmayı teklif etti ve şarkıcıyı Furacão 2000 ile olan sözleşmesinden çıkarmak için gereken 46.000 dolar para cezasını ödedi ve daha sonra Kamilas’ın şirketi K2L ile sözleşme imzaladı. 2013’ün başlarında funk grupları arasında çok başarılı olan “quadradinho” koreografisini yarattı. Ocak 2013’te Rio de Janeiro’daki “Meiga e Abusada” şarkısının başarısı nedeniyle Anitta, Warner Music Group ile bir kayıt sözleşmesi imzaladı.

“Meiga e Abusada” 2013’ün başlarında Brezilya radyo istasyonlarında en çok talep edilen şarkılardan biri oldu. Şarkının klibi Las Vegas’ta kaydedildi ve Beyoncé ile çalışan Amerikalı yönetmen Blake Farber tarafından yönetildi. Kendi adını taşıyan ilk albümü Haziran 2013’te yayınlandı. Ocak 2020’de Psirico grubuyla “Jogação” single’ını çıkardı. Şarkının klibi, São Paulo’daki Espaço das Américas’ta gerçekleştirilen “Ensaio da Anitta” programında canlı olarak kaydedildi. Ertesi ay, şarkıcı Brezilyalı şarkıcı MC Lan ve Amerikalı grup Major Lazer ile ortaklaşa “Rave de Favela” şarkısını çıkardı.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

Boyu: 162 Cm

Kilo

Kilosu: 53 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 89-61-89 Cm

Burcu

Koç

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu