Ünlü Bilgileri

Christina Aguilera Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Christina María Aguilera
Doğum Tarihi: 18 Aralık 1980
Meslek: Şarkıcı & Aktris

Christina Aguilera, 18 Aralık 1980 yılında ABD’de dünyaya geldi. Aguilera, müzisyen Shelly Loraine Kearns (kızlık soyadı Fidler) ve Birleşik Devletler Ordusu askeri Fausto Xavier Aguilera’nın kızıdır. Babası Ekvador’da doğdu ve annesinin Alman, İrlandalı, Galli ve Hollandalı soyları var. Ailesi, babasının askerliği nedeniyle sık sık taşındı ve New Jersey, Texas, New York ve Japonya gibi yerlerde yaşadı. Aguilera babasının fiziksel ve duygusal tacizde bulunduğunu belirtti. Çalkantılı ev yaşamıyla baş edebilmek için müziği bir kaçış şekli olarak kullandı.

Altı yaşındayken ailesinin boşanmasının ardından Aguilera, küçük kız kardeşi Rachel ve annesi büyükannesinin Pittsburgh bölgesindeki bir banliyö olan Rochester’daki evine taşındı. Annesi daha sonra Jim Kearns ile yeniden evlendi ve ondan Michael adında bir oğlu oldu.

Aguilera, Rolling Stone’un 2008’de Tüm Zamanların En İyi 100 Şarkıcısı listesinde 58. sırada yer aldı ve 2013’te Time’ın dünyadaki en etkili 100 kişiden oluşan yıllık listesine dahil edildi. Tahmini 100 milyon kayıt satışıyla, dünyanın en çok satan müzik sanatçıları arasındadır. 1998’de RCA Records ile bir kayıt sözleşmesi imzalamadan önce, ilk yıllarında televizyon programlarında yer aldı. 1999’da çıkan kendi adını taşıyan ilk albümü, listelerde bir numaraya ulaştı. 2011’den 2016’ya kadar şarkı yarışması televizyon dizisi The Voice’un altı sezonunda koçluk yaptı.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Sarışın

Boyu

Boyu: 157 Cm

Kilo

Kilosu: 68 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 97-71-91 cm

Burcu

Yay

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu