Ünlü Bilgileri

Ben Affleck Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Benjamin Géza Affleck-Boldt
Doğum Tarihi: 15 Ağustos 1972
Meslek: Aktör & Yönetmen & Yazar & Yapımcı

Ben Affleck, 15 Ağustos 1972 yılında ABD’de de dünyaya geldi. Ailesi, Affleck üç yaşındayken, kardeşi Casey’nin doğduğu Falmouth’ta yaşarken, Cambridge’e yerleşmeden önce Massachusetts’e taşındı. Annesi Christopher Anne “Chris” Boldt, Harvard’da eğitim almış bir ilkokul öğretmeniydi. Babası Timothy Byers Affleck, marangoz, otomobil tamircisi, bahisçi, elektrikçi barmen olarak geçimini sağlayan hevesli bir oyun yazarıydı. 1960’ların ortalarında Theatre Company of Boston’da oyuncu ve sahne yöneticiliği yaptı. Affleck’in çocukluk döneminde, babasının kendi deyimiyle “alkolizmle ilgili ciddi, kronik bir sorunu” olduğunu ve Affleck onu “bütün gün … her gün” içtiğini söylerdi. Babası ile yaşamak “çok zordu” ve 11 yaşında ebeveynleri boşandığında ve babası aile evini terk ettiğinde “rahatlama” hissettiğini söyledi.

Babası ağır içmeye devam etti ve sonunda evsiz kaldı ve cambridge sokaklarında iki yıl geçirdi. Affleck 16 yaşındayken, babası Indio, Kaliforniya’da bir rehabilitasyon merkezine girdi. Alkolü bırakmak için on iki yıl tesiste yaşadı ve orada bağımlılık danışmanı olarak çalıştı.

İlk kez yedi yaşındayken, bir aile dostu olan Jan Egleson’ın yönettiği The Dark End of the Street (1981) adlı bağımsız bir filmde rol aldı. Çocuk oyuncu olarak en büyük başarısı, altıncı sınıf fen dersleri için üretilen PBS çocuk serileri The Voyage of the Mimi (1984) ve The Second Voyage of the Mimi (1988) dizilerinin yıldızı oldu. Affleck liseden sonra oyunculuk arayışı içinde kısa bir süre New York’a taşındı. Affleck daha sonra Los Angeles’taki Occidental College’da okurken öğrenci filmleri yönetti.

Affleck’in film yapımcısı olarak artan ünü göz önüne alındığında, 2016’da çekilen Batman v Superman: Dawn of Justice filminde Batman olarak rol alma kararı, The New York Times’tan Dave Itzkoff tarafından “biraz şaşırtıcı bir seçim” olarak görüldü. Oyuncu seçimi yoğun bir hayran tepkisiyle karşılansa da Affleck’in performansı olumlu karşılandı. Yine aynı yıl beklenmedik bir ticari başarı olan The Accountant (2016) adlı aksiyon filminde otizmli bir muhasebeci olarak rol aldı.

Affleck, 2004’ün ortalarında aktris Jennifer Garner ile çıkmaya başladı. Pearl Harbor (2001) ve Daredevil (2003) setlerinde tanıştılar. 29 Haziran 2005’te özel bir Turks ve Caicos adaları töreninde evlendiler. Töreni yöneten Victor Garber ve partneri Rainer Andreesen tek konuklardı. Haziran 2015’te ayrıldıklarını açıkladılar. Affleck ve Garner’ın üç çocuğu vardır: kızları Violet Anne (d. Aralık 2005) ve Seraphina Rose Elizabeth (d. Ocak 2009) ve oğlu Samuel Garner (d. Şubat 2012).

Göz Rengi

Ela

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

Boyu: 192 Cm

Kilo

Kilosu: 98 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: Göğüs: 112 Cm, Pazı: 43 Cm Bel: 91,5 Cm

Burcu

Aslan

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu