Ünlü Bilgileri

Amanda Holden Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Amanda Louise Holden
Doğum Tarihi: 16 Şubat 1971
Meslek: Aktris & Medya Kişiliği

Amanda Holden, 16 Şubat 1971 yılında İngiltere’de dünyaya geldi. Portsmouth’ta doğmasına rağmen, Holden çocukluğunun çoğunu Bishop’s Waltham’da geçirdi ve dokuz yaşında Bishop’s Waltham Little Theatre Company’ye katıldı. 16 yaşında Bournemouth’a taşındı ve ardından Mountview Tiyatro Sanatları Akademisine katıldı.

Holden ilk kez 1991’de Blind Date oyun programında yarışmacı olarak yer aldı. 2006’dan 2008’e kadar Holden, Stephen Tompkinson’ın başrollerini paylaştığı ITV’nin Wild at Heart’ın üç serisinde Sarah Trevanian olarak yer aldı. Smack the Pony, EastEnders, Hearts and Bones, Cutting It ve Harry Enfield gibi komedi dizisi Celeb’de İngiliz dizilerinde rol aldı. Holden, 2009’dan 2014’e kadar Phillip Schofield ile birlikte ITV’de her yıl A Night of Heroes: The Sun Military Awards’ı sundu. 22 Eylül – 18 Aralık 2014 tarihleri arasında Holly Willoughby’nin doğum izni sırasında Phillip Schofield ile birlikte This Morning’de yardımcı sunucu olarak yer aldı.

Holden Komedyen Les Dennis ile Haziran 1995’te evlendi. Holden’ın aktör Neil Morrissey ile olan ilişkisinin basının ilgi konusu olduğu 2000 yılında geçici olarak ayrılan çift, Aralık 2002’de kalıcı olarak ayrıldı ve 2003’te boşandı. Bu sıralarda, halka açık bir etkinlikte “adı açıklanmayan ünlü bir komedyen” tarafından cinsel saldırıya uğradığını iddia etti. Holden, İngiltere Premier Ligi Futbol Kulübü Everton’ın uzun süredir taraftarı ve programı izin verdiğinde iç saha ve deplasman maçlarına katılmıştır. 13 yaşından beri vejetaryendir.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Sarışın

Boyu

Boyu: 162 Cm

Kilo

Kilosu: 54 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 89-61-86 cm

Burcu

Kova

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu