Ünlü Bilgileri

Alexa Vega Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Alexa Ellesse Vega
Doğum Tarihi: 27 Ağustos 1988
Meslek: Aktris & Şarkıcı

Alexa Vega, 27 Ağustos 1988 yılında Amerika’da dünyaya geldi. Hayatının çocukluk yıllarını Ocala, Florida’da bir çiftlikte geçirdi. Babası Baruch Vega, Uyuşturucuyla Mücadele İdaresi’nde muhbir olan Kolombiyalı bir moda fotoğrafçısı, annesi Gina Rue ise eski bir manken. Vega’nın aktris Makenzie Vega da dahil olmak üzere altı kardeşi vardır. Dört yaşındayken ailesiyle birlikte Kaliforniya’ya taşındı. Gençliğinde evde eğitim aldı.

1996’da Vega Twister filminde jo harding karakterini canlandırdı. ER, Follow the Stars Home, Ghost Whisperer ve The Bernie Mac Show gibi birçok televizyon programı ve filmde konuk oyuncu olarak yer aldı. 2001 yılında Spy Kids filmindeki “Carmen Cortez” rolüyle dünya çapında tanındı. İlk Spy Kids filmi büyük bir başarı elde etti ve daha sonra iki devam filmi, Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams ve Spy Kids 3-D: Game Over çekildi. Üç filmin çekimleri sırasında, kendi dublörlerinin çoğunu seslendirdi. 2011’de Vega, Spy Kids: All the World in the World filminin devamı niteliğinde bir film de yer aldı.

Vega, 10 Ekim 2010’da film yapımcısı Sean Covel ile memleketi Güney Dakota’da düzenlenen bir törenle evlendi. Temmuz 2012’de Vega, Covel’den boşandığı haberini Twitter’dan duyurdu. Vega Hıristiyan. İnancının hayatındaki en önemli şey olduğunu söyledi. Nikki Reed’in Paul McDonald ile olan düğününde nedimelik yaptı. Ağustos 2013’te Vega, eski Big Time Rush aktörü ve şarkıcı Carlos Pena Jr. ile nişanlandı ve 4 Ocak 2014’te Meksika’nın Puerto Vallarta kentinde evlendi ve penaVega’yı soyismi olarak kabul etti. Çift, LexLovesLos adlı bir YouTube kanalı açtı. Ocean King ve Kingston James adında Aralık 2016’da doğan ve Haziran 2019 adında iki oğulları vardır.

Göz Rengi

Ela

Saç Rengi

Kahverengi (Boyalı)

Boyu

155 Cm

Kilo

48 Kg

Vücut Ölçüleri

89-63,5-84 Cm

Burcu

Başak

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu