Ünlü Bilgileri

Aitana Ocaña Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Aitana Ocaña Morales
Doğum Tarihi: 27 Haziran 1999
Meslek: Şarkıcı

Aitana, 27 Haziran 1999 yılında Cosme Ocaña ve Belén Morales’in kızları olarak Barselona’da doğdu. Sant Climent de Llobregat belediyesinde büyüdü, ancak ailesi sık sık Fransa ve Hollanda’yı ziyaret etti. 2014’te Aitana, popüler şarkıların cover versiyonlarını YouTube’da paylaşmaya başladı. Aynı yıl ilk orijinal şarkılarını besteledi.

Ekim 2017’de Aitana operación Triunfo adlı müzikal reality show yarışmasına katıldı. Üç aydan fazla bir süre sonra dizinin ikincisi oldu. Yarışmaya katılması sırasında, 2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nda İspanya’yı temsil etmek için iki şarkıyla yarıştı: “Arde”, solo seslendirdiği ve Brisa Fenoy’un bestelediği ve Ana Guerra ile düet yaptığı “Lo malo”. “Lo malo” halk tarafından ülkeyi temsil etmek üzere seçilmemiş olsa da, İspanya’da bir anda hit oldu, beş hafta üst üste listelerde zirveye oturdu. Aitana, Mart-Aralık 2018 tarihleri arasında Operación Triunfo arkadaşlarıyla birlikte turneye çıktı. Turneye yaklaşık 300.000 kişi katıldı. Temmuz ayında şarkıcı, karışık eleştiriler alan ilk solo single’ı “Teléfono”yu yayımladı. Şarkı, Şarkıcının İspanya’daki ilk bir numaralı solo şarkısı oldu. Altı hafta üst üste listelerde bir numaraya yükseldi ve 4x platin sertifika aldı. ideo klibi, YouTube’un İspanya’daki Vevo kanalında ilk yirmi dört saat içinde en çok izlenen video oldu.

Ekim 2018’de Universal Music ile olan sözleşmesinin ardından Aitana, Sant Climent de Llobregat’tan ayrıldı ve İspanyol aktris Blanca Suárez’in sahibi olduğu Madrid’in Fuente del Berro semtindeki bir daireye taşındı. 2018’de eski erkek arkadaşı Vicente Rodríguez ile ilişkisini kesti ve Haziran ayında Estadio Santiago Bernabéu’da verdiği konserde 60.000 seyircinin önünde öpüştüğü Operación Triunfo arkadaşı Luis Cepeda ile romantik bir ilişkiye başladı. O zamanlar Cepeda 28 ve Aitana 18 yaşındaydı. Eylül’de ayrıldılar. İki ay sonra élite yıldızı Miguel Bernardeau ile çıkmaya başladı.

Göz Rengi

Ela

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

Boyu: 160 Cm

Kilo

Kilosu: 55 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 82-58,5-86 Cm

Burcu

Yengeç

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu