Ünlü Bilgileri

Victoria Song Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Song Qian
Doğum Tarihi: 2 Şubat 1987
Meslek: Şarkıcı & Dansçı & Aktris & Model

Victoria Song, 2 Şubat 1987 yılında Çin’de dünyaya geldi. Pekin Dans Akademisi’nde Çin geleneksel dans eğitimi için genç yaşta memleketini terk etti. Lise mezuniyetinden sonra Pekin Dans Akademisine kabul edildi ve Çin etnik dansları üzerine eğitim aldı. Eylül 2007’de Song, Pekin dans yarışmasındayken bir SM Entertainment menajeri tarafından keşfedildi ve sm casting system altında seçmeleri geçtikten sonra SM Entertainment’a katıldı. O aslında Güney Kore’de oyunculuk ve modellik kariyerine hazırlanmak için eğitim aldı. Çıkış yapmadan önce, Song müzik videolarında ve reklamlarda çeşitli gösterimlerle halka tanıtıldı; 2008’in başlarında Lee Joon-gi ile Spris reklamında ilk kez sahneye çıktı. Eylül 2009’da f(x) üyesi olarak resmi çıkışını yaptı.

2013’te aktris Kim So-eun ile KBS’nin Glitter programı için sunucu oldu. Song, 2014’te Zhou Mi ile birlikte Kore-Çin varyete şovu Strongest Group’a ev sahipliği yapmak üzere seçildi. Ayrıca “Loving You” adlı solo albüm single’ında da yer aldı. Song daha sonra Zhang Liyin’in müzik videoları “Agape” ve “Not Alone” da eski EXO üyesi Tao ile birlikte baş kadın karakter olarak rol aldı.

Song, Ocak 2018’de Li Shaohong’un yapımcılığını üstlendiği gizemli dönem draması The Chronicles of Town Called Jian’da rol aldı; “Tarot Goddess Sleuths” serisine dayanmaktadır. Dizi daha önce 2014 yılında çekimleri tamamladı. 13 Mart 2018’de müzik videosu ile birlikte ilk solo single’ı “Roof on Fire” ı yayınladı. Ayrıca dans odaklı varyete programı Hot Blood Dance Crew’a ve yetenek keşif programı The Next Top Bang’e akıl hocası olarak katıldı. Mayıs 2018’de Song, Huang Jingyu ile birlikte fantastik romantik drama Moonshine ve Valentine’de rol aldı. Dizi olumlu eleştiriler aldı ve Song oyunculuk performansıyla övgü topladı.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

Boyu: 168 Cm

Kilo

Kilosu: 51 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 84-58,5-86 Cm

Burcu

Kova

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu