Ünlü Bilgileri

Sooyoung Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Choi Soo-young
Doğum Tarihi: 10 Şubat 1990
Meslek: Şarkıcı & Aktris & Söz Yazarı

Sooyoung, 10 Şubat 1990 yılında Güney Kore’de dünyaya geldi. Müzikal tiyatro oyuncusu Choi Soo-jin’in kız kardeşidir. Sooyoung ilk olarak beşinci sınıftayken SM Entertainment Open Audition aracılığıyla keşfedildi. Daha sonra 2002 Kore-Japonya Ultra Idol Duo Audition’da birincilik kazandı ve Japonya’da Route 0 üyesi olarak çıkış yaptı. İkili, 2003’te dağılmadan önce üç single yayımladı.

Sooyoung, SM Entertainment’a geri döndü ve Ağustos 2007’de Girls’ Generation kız grubunun bir üyesi olarak Güney Kore’de çıkış yaptı. Grup, 2009’da hit single’ları “Gee”nin piyasaya sürülmesiyle önemli bir popülerlik kazandı. Sooyoung, bir röportajda şarkıcı olarak çıkış yapmadan önce oyunculuk yapmakla ilgilendiğini ve çıkış öncesi günlerinde 70’ten fazla seçmede başarısız olduğunu söyledi. Sooyoung, Girls’ Generation’ın faaliyetlerinin yanı sıra çeşitli müzik ve oyunculuk projelerinde de yer almıştır. İlk günlerde, oyunculuk çalışmaları çoğunlukla birkaç küçük roller ve konuk oyuncu rolleri içeriyordu.

Sooyoung, 2015 yılından bu yana, babasının muzdarip olduğu retinitis pigmentosa hastalığına çare bulmak için para toplamak amacıyla “Beaming Effect” adlı yıllık bir hayır müzayedesi düzenledi.

2009 yılında JeongShin Kadın Lisesi’nden mezun oldu. Film çalışmalarına devam etti ve Şubat 2016’da Chung-Ang Üniversitesi’nden mezun oldu ve mezuniyet töreninde ömür boyu başarı ödülü aldı. Girls ‘Generation üyesi olan Kwon Yuri aynı üniversitede okudu. Sooyoung, 2013’ten beri Jung Kyung-ho ile çıkıyor.

Göz Rengi

Siyah

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

Boyu: 170 cm

Kilo

Kilosu: 53 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 86-58,5-84 Cm

Burcu

Kova

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu