Ünlü Bilgileri

Samira Wiley Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Samira Denise Wiley
Doğum Tarihi: 15 Nisan 1987
Meslek: Aktris & Yapımcı

Samira Wiley, 15 Nisan 1978 yılında ABD’de dünyaya geldi. İki kardeşi vardır: Aiyana Ma’at ve Joshua Wiley. Wiley, Washington, D.C’deki Duke Ellington Sanat Okulu’na ve 2010 yılında New York’taki Juilliard School’a gitti. Juilliard’da tiyatro performansı eğitimi aldı ve kariyerinin ilk yıllarında tiyatroda çalıştı. Wiley’nin ilk büyük oyunculuk rolü komedi filmi The Sitter’de (2011) oldu. 2011’de Wiley, The Public Theatre’ın Love’s Labour’s Lost adlı tiyatro yapımında Maria’yı canlandırdı.

Netflix televizyon dizisi Orange Is the New Black (Piper Kerman’ın aynı adlı anı kitabından uyarlanan) geliştirilince, Wiley’e Juilliard’dan bir arkadaşı marco Ramirez tarafından seçmeler hakkında bilgi verildi. Wiley seçmeleri nihayetinde başarılı oldu; dizinin ilk sezonunun on iki bölümünün tamamında yer aldı ve ikinci sezon boyunca belirgin bir şekilde yer aldı. Orange Is the New Black sezonları arasında Wiley, Raymond De Felitta tarafından yönetilen bağımsız bir suç filmi olan Rob the Mob (2014) filmini çekti. 2014 yılında dijital para hizmeti PayPal’ın reklamında yer aldı.

4 Ekim 2016’da Wiley, Orange Is the New Black yazarı Lauren Morelli ile nişanlanacağını duyurdu. 25 Mart 2017’de evlendiler. Kasım 2017’de Wiley, çalışmaları ve görünürlüğü nedeniyle Out dergisinin 2017 için “OUT100” bölümüne aday gösterildi.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Siyah

Boyu

Boyu: 161 Cm

Kilo

Kilosu: 53 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 89-61-91,5 Cm

Burcu

Koç

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu