Ünlü Bilgileri

Nicole Scherzinger Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Nicole Prescovia Elikolani Valiente
Doğum Tarihi: 29 Haziran 1978
Meslek: Şarkıcı & Söz Yazarı & Dansçı

Nicole Scherzinger, 29 Haziran 1978 yılında ABD’de dünyaya geldi. Babası Alfonso Valiente Filipin kökenlidir, annesi Rosemary Elikolani ise Yerli Hawaii ve Ukraynalı kökenlidir. Scherzinger’in ailesi daha bebekken ayrıldı. Altı yaşındayken ailesi üvey kız kardeşi Keala ve Alman-Amerikalı üvey babası Gary Scherzinger ile Louisville, Kentucky’ye taşındı. Daha sonra üvey babasının soyadını aldı. Kendi bursunu kazandıktan sonra Wright State Üniversitesi’nde tiyatro sanatları alanında dans öğrencisi olarak eğitimini tamamladı. [9] Bu dönemde Scherzinger, Chicago, Guys and Dolls ve Show Boat müzikallerinin bölgesel prodüksiyonlarında başrol oynadı. 2018 yılında Wright Eyalet Mezunlar Derneği tarafından 2017 Yılın Mezunu Ödülü’nü aldı.

1999’da Scherzinger, Days of the New grup lideri Travis Meeks tarafından kendi adını taşıyan ikinci stüdyo albümünde vokal yapmak üzere işe alındı ve daha sonra albümü desteklemek için ABD’de turneye çıkmak için üniversiteden ayrıldı. İki yıl sonra, annesinin önerisi üzerine, Scherzinger WB’nin televizyon programı Popstars’ta seçmelere katılmak için gruptan ayrıldı. Seçmeler için Whitney Houston’ın Dolly Parton’ın “I Will Always Love You” şarkısını seslendirdi ve Ana Maria Lombo, Maile Misajon, Ivette Sosa ve Rosanna Tavarez ile birlikte Eden’s Crush adlı kız grubunu kurdu. İlk single’ları “Get Over Yourself”, Mart 2001’de yayımlandı ve Billboard Hot 100 listesine sekiz numaradan giriş yaptı ve Hot 100 Singles Sales listesine bir numaradan giren ilk kadın şarkıcı oldu.

Nisan 2010’da Scherzinger, Brezilya mağazalarında kendi iç çamaşırı, ayakkabı, çanta ve mücevher koleksiyonunu piyasaya sürmek için giyim mağazası C&A ile işbirliği yaptı. Ağustos 2010’da Scherzinger, Neil Patrick Harris’in yönettiği Rent rock müzikalinin Hollywood Bowl yapımında Maureen’i canlandırdı. Müzikaldeki performansı eleştirmenlerden övgü aldı. Ocak 2014’te Scherzinger, Sony Music Entertainment ile 4,5 milyon dolarlık bir albüm anlaşması imzaladı. Ertesi ay RCA Records ile çok albümlü bir anlaşma imzaladığını açıkladı.

Scherzinger, 2000-2004 yılları arasında çıktığı 311’in solisti Nick Hexum ile nişanlandı. Scherzinger, Münih’te düzenlenen 2007 MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde tanıştıktan sonra 6 kez Formula 1 Dünya Şampiyonu olan Lewis Hamilton ile önemli bir ilişkiye başladı. Yedi yıllık açık ve kapalı ilişkileri İngiliz basınında tabloid bir fikstür oldu. Şubat 2015’te son kez ayrıldılar. Ocak 2020’den beri eski İskoç rugby oyuncusu Thom Evans ile çıkıyor. Scherzinger, iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla yürütülen küresel kampanya kapsamında Eylül 2015’te 2015 Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı öncesinde yayımlanan “Love Song to the Earth” single’ında diğer sanatçılarla birlikte yer aldı.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Siyah

Boyu

Boyu: 165 Cm

Kilo

Kilosu: 55 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 89-61-91 Cm

Burcu

Yengeç

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu