Ünlü Bilgileri

Madonna Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Kilosu – Boyu – Göz Rengi

Tam Adı: Madonna Louise Ciccone

Doğum Tarihi: 16 Ağustos 1958

Meslek: Müzisyen

Madonna, 16 Ağustos 1958 yılında Amerika’da dünyaya geldi. 1978 yılında dans kariyerine devam etmek için New York’a taşındı. Breakfast Club ve Emmy Rock grubunda davulcu, gitarist ve vokalist olarak sahne aldıktan sonra 1982 yılında bir kayıt şirketi ile sözleşme imzaladı. 1983 yılında adını taşıyan ilk albümünü yayınladı.

Madonna’nın Popülaritesi “Desperately Seeking Susan”, “Dick Tracy”, “A League of Their Own” ve “Evita” gibi filmlerde rol alarak iyice artmıştır. 1980 yılından bugüne kadar Popun Kraliçesi olarak bilinir. Dünya çapında 300 milyondan fazla plak satan Madonna, Guinness World Records tarafından dünyada en çok satan kadın sanatçı olarak görülüyor. Madonna müzikteki en güçlü 100 kadın listesinde 1. Sıradadır. Ayrıca Madonna, şarkı yazarı, dansçı, yazar, yönetmen, iş insanı, yapımcı ve oyuncudur.

Madonna, VH1’ın “Müzikteki En Güçlü 100 Kadın” listesinde zirvededir ve Time’ın “Son Yüzyılın En Güçlü 25 Kadını” listesinde yer aldı. Tüm bunların dışında UK Music Hall of Fame’in kurucu üyesinden biri ve uygun bulunarak Rock and Roll Hall of Fame’e dahil edildi.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Sarışın

Boy

Boy: 161 Cm

Kilo

Kilo: 54Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 90-66-93 Cm

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu