Ünlü Bilgileri

Lisa Kudrow Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Lisa Valerie Kudrow
Doğum Tarihi: 30 Temmuz 1963
Meslek: Aktris & Yazar & Komedyen & Şarkıcı

Lisa Kudrow, 30 Temmuz 1963 yılında ABD’de dünyaya geldi. Kudrow orta sınıf bir Yahudi ailede büyüdü. Ataları Belarus, Almanya, Macaristan ve Polonya’dan göç etti ve bazıları Minsk bölgesindeki Ilya köyünde yaşadı. Kudrow’un dedesi David Kudrow (Mogilev, Beyaz Rusya doğumlu) ve Gertrude Farberman (Ilya, Beyaz Rusya doğumlu) idi. Büyük büyükannesi Mera Mordejovich, Holokost sırasında İlya’da öldürüldü. Babaannesi Brooklyn’e göç etti. Kudrow Tarzana, Kaliforniya’daki Portola Ortaokulu’na gitti. Woodland Hills, Los Angeles’taki Taft Lisesi’nden mezun oldu. Vassar Koleji’nden Biyoloji alanında lisans derecesi ile mezun oldu ve hekim babası gibi baş ağrıları konusunda uzman olmayı istedi.

Kardeşinin çocukluk arkadaşı komedyen Jon Lovitz’in ısrarı üzerine komedi kariyerine Los Angeles’ta doğaçlama ve skeç komedi okulu olan The Groundlings’in bir üyesi olarak başladı. Kudrow, The Groundlings’teki doğaçlama öğretmeni Cynthia Szigeti’ye oyunculuğa bakış açısını değiştirdiği için övgüde bulundu ve onu “pek çok açıdan olan en iyi şey” olarak nitelendirdi. Kısa bir süre için Conan O’Brien ve yönetmen Tim Hillman ile birlikte kısa ömürlü doğaçlama topluluğu Unexpected Company’ye katıldı.

1998’de Friends dizisinde Phoebe rolüyle Komedi Dizisinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu rolüyle Emmy Ödülü kazanan ilk Friends oyuncu oldu. Guinness Rekorlar Kitabı’na (2005) göre, Kudrow ve rol arkadaşları Jennifer Aniston ve Courteney Cox, Friends’in dokuzuncu ve onuncu sezonları için bölüm başına 1 milyon dolar kazanarak tüm zamanların en çok kazanan TV aktrisleri oldular.

27 Mayıs 1995’te Kudrow, Fransız reklamcılık yöneticisi Michel Stern ile evlendi. 7 Mayıs 1998’de julian Murray Stern adında oğulları doğdu. 2019’da Marc Maron ile yaptığı bir röportajda Kudrow, dizide çalışırken vücut dismorfik bozukluğu yaşadığını açıkladı.

Göz Rengi

Açık Yeşil

Saç Rengi

Sarışın

Boyu

Boyu: 173 Cm

Kilo

Kilosu: 55 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 91-66-89 cm

Burcu

Aslan

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu