Ünlü Bilgileri

Karol G Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Carolina Giraldo Navarro
Doğum Tarihi: 14 Şubat 1991
Meslek: Şarkıcı & Söz Yazarı

Karol G, 14 Şubat 1991 yılında Kolombiya’da dünyaya geldi. Üç kardeşin en küçüğüdür. On dört yaşında, The X Factor’un Kolombiya versiyonunda yer aldı. Gösterideki performansından birkaç yıl sonra Flamingo Records (Kolombiya) & Diamond Music (Porto Riko) ile ilk plak sözleşmesini imzaladı ve sahne adı olarak “Karol G”yi seçti. Kısa bir süre sonra J Balvin ile bir quinceañera partisinde sahne aldı. Sonraki yıllarda, 2006’da “En La Playa” ve 2009’da “Dime Que Si” gibi şarkıları ara sıra kaydetti ve yayınladı. Antioquia Üniversitesi’nde müzik eğitimi aldı ve 2012’de kendisiyle birlikte “301” şarkısını kaydeden Reykon da dahil olmak üzere diğer sanatçılara yedek şarkı söyledi.

Ocak 2017’de Karol G, Pequeños Gigantes USA gerçek yetenek şovuna jüri olarak katıldı ve şovda performans sergileyen 6-11 yaş arası çocuklara tavsiyelerde bulundu. O yılın Mayıs ayında, Porto Rikolu şarkıcı Bad Bunny ile “Ahora Me Llama” daki işbirliği, onun çığır açan hiti olarak kabul edildi. Şarkının videosu, YouTube’da 756 milyondan fazla kez görüntülendi ve Billboard Hot Latin Songs listesinde 10 numaraya ulaştı. Şarkı, NPR’den Marty Preciado tarafından, hegemonik erkekliğe meydan okuyan, saygı, aşk ve seks hakkında şarkı söyleyen, kadınlığın gücüne yönelik bas ağırlıklı, pişmanlık duymayan bir marş olarak tanımlandı.

Ocak 2019’da porto Rikolu rapçi Anuel AA ile birlikte “Secreto” single’ını yayımlayan şarkıcı, şarkının video klibinde iki sanatçı arasındaki romantik ilişkiyi anlattı. Şarkı, Billboard Hot 100 listesinde 68 ve ABD Hot Latin Songs listelerinde beş numaraya kadar yükseldi.

Karol G, Porto Rikolu rapçi Anuel AA ile Ağustos 2018’de hapishaneden tahliye edildikten bir ay sonra “Culpables” adlı şarkısının klibi setinde tanıştı. Ocak 2019’da çift ilişkilerini doğruladı. 25 Nisan 2019’da Karol G, Billboard Latin Müzik Ödülleri’ne elmas bir alyansla geldi ve çiftin nişanlı olduğu öğrenildi. Temmuz 2020’de Karol G’nin COVID-19 testi pozitif çıktı.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

Boyu: 160 cm

Kilo

Kilosu: 54 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 89-61-89 Cm

Burcu

Kova

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu