Ünlü Bilgileri

Kaley Cuoco Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Kaley Christine Cuoco
Doğum Tarihi: 30 Kasım 1985
Meslek: Aktris

Kaley Cuoco, 30 Kasım 1985 yılında Amerika’da dünyaya geldi. Kaliforniya’da ev hanımı Layne Ann (kızlık soyadı Wingate) ve emlakçı Gary Carmine Cuoco’nun büyük kızı olarak dünyaya geldi. Babası İtalyan asıllı, annesi ise İngiliz ve Alman kökenlidir. Kız kardeşi Briana, The Voice’ın beşinci sezonunda yarıştı. Cuoco, çocukken amatör tenis oyuncusuydu. 16 yaşında oynamayı bıraktı.

Cuoco ilk uzun metrajlı filmini 1995 yapımı aksiyon gerilim filmi Virtuosity’de genç Karin Carter olarak yaptı. 2000’den 2001’e kadar CBS sitcom’u Ladies Man’de yer aldı ve 2000’de Eski The Brady Bunch yıldızı Maureen McCormick’i canlandırdığı Growing Up Brady adlı TV filminde rol aldı ve Disney Channel’ın orijinal filmi Alley Cats Strike’da oynadı. Eylül 2002’de ABC sitcom8 Simple Rules for Dating My Teenage Daughter’da Bridget Hennessy rolüyle başrol oynadı. Disney Channel animasyon dizisi Brandy ve Mr. Whiskers’da 14 yaşındaki antropomorfik melez köpek Brandy Harrington karakterini seslendirdi. Eylül 2007’de Cuoco, CBS sitcomu The Big Bang Theory’de, Cheesecake Factory çalışanı ve fizikçi rolünü oynadı. Cuoco, 8 Ocak 2007’de prömiyeri yapılan To Be Fat like Me filminde rol aldı. Prison Break bölümleri “The Message” ve “Chicago” bölümlerinde küçük bir rol oynadı ve 2008’de Killer Movie adlı komedi filminde oynadı. Ayrıca 2010 yapımı The Penthouse filminde de yer aldı. Ekim 2018’de Cuoco’nun Harley Quinn’i seslendireceği açıklandı.

2007’de The Big Bang Theory üzerinde çalışırken Cuoco, rol arkadaşı Johnny Galecki ile aralık 2009’a kadar yaklaşık iki yıl çıktı. Daha sonra Eylül 2010’da CBS Watch’a ilişkilerinin sona ermelerinden bu yana aralarının iyi olduğunu söyledi. 13 Eylül 2010’da Cuoco bir binicilik kazasında bacağını kırdı ve The Big Bang Theory’nin iki bölümünün çekimini kaçırdı. Ekim 2011’de bağımlılık uzmanı Josh Resnik ile nişanlandı ancak Mart 2012’de nişanları sona erdi. Üç aylık flörtün ardından Eylül 2013’te profesyonel tenisçi Ryan Sweeting ile nişanlandı. 31 Aralık 2013’te Santa Susana, Kaliforniya’da evlendiler. 25 Eylül 2015’te Sweeting ile boşanmaya karar verdiği açıklandı. Boşanma davası 9 Mayıs 2016’da sonuçlandı.

Aralık 2014’te Cuoco, Ryan Sweeting ile evliyken Redbook dergisine verdiği röportajda yaptığı bir söz üzerine medyada büyük ilgi gördü. Kendisini feminist olarak düşünüp düşünmediği sorulduğunda şöyle cevap verdi: “Hayır dersem kötü olur mu? Eşitlik isteyen feminist bir kız olmadım, ama belki de bu gerçekten eşitsizlikle hiç karşılaşmadığım içindir… Ryan’a haftada beş gece yemek pişiririm. Buna bayılıyorum. Kulağa eski moda geldiğini biliyorum ama kadınların erkeklerine bakabilme fikri hoşuma geliyor.” dedi.

Göz Rengi

Yeşil

Saç Rengi

Sarışın

Boyu

168 Cm

Kilo

57 Kg

Vücut Ölçüleri

94-64-89 Cm

Burcu

Yay

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu