Ünlü Bilgileri

Jennifer Hudson Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Jennifer Kate Hudson
Doğum Tarihi: 12 Eylül 1981
Meslek: Şarkıcı & Aktris

Jennifer Hudson, 12 Eylül 1981 yılında ABD’de dünyaya geldi. Darnell Donerson (7 Kasım 1950 – 24 Ekim 2008) ve Samuel Simpson’ın üçüncü ve en küçük çocuğudur. Whitney Houston, Aretha Franklin ve Patti LaBelle’i genel olarak en büyük etkisi ve ilham kaynağı olarak gösteriyor. 7 yaşında, kilise korosuyla şarkı söyleyerek ve anneannesi Julia’nın yardımıyla topluluk tiyatrosu yaparak performansına başladı. Langston Üniversitesi’ne kaydoldu, ancak bir sömestr sonra memleket hasreti ve hava koşullarından mutsuzluk nedeniyle ayrıldı ve Kennedy-King College’a kaydoldu.

Hudson Ocak 2002’de Chicago merkezli bağımsız bir plak şirketi olan Righteous Records ile ilk kayıt sözleşmesini imzaladı. 2004’te American Idol’da görünmesi için Righteous Records ile beş yıllık sözleşmesini feshetti etti. 6 Nisan 2004, ancak iki hafta sonra Barry Manilow’un “Weekend in New England” performansının ardından “Top 7” gösterisinde elendi. Hudson, plakta ilk çıkışlarından birinde “The Future Ain’t What It Used to Be” adlı düetde Meat Loaf’s Bat Out of Hell III: The Monster Is Loose’da yer aldı.

Eylül 2006’da Hudson, Fox Chicago Morning News’de “Over It” şarkısını canlı olarak seslendirdi. Röportajda, şarkının 2007’nin başlarında çıkacak olan ilk albümüne dahil edileceğini belirtti; ancak bu, bir plak şirketiyle anlaşmadan önceydi. Kasım 2006’da Arista Records ile rekor bir anlaşma imzaladı.

Mayıs 2008’de Sex and the City adlı uzun metrajlı filmde Carrie Bradshaw’ın asistanı Louise’i canlandırdı. Çekimler Aralık 2007’de bitti ve film 30 Mayıs 2008’de gösterime girdi. [39] Hudson, Ekim 2008’de, Lily Owens’ın (Dakota Fanning) anne figürü olan Rosaleen rolüyle The Secret Life of Bees’de üçüncü filmini yaptı. Filmde ayrıca Oscar adayı Kraliçe Latifah ve Sophie Okonedo’nun yanı sıra Alicia Keys de yer alıyor. Film 17 Ekim 2008’de gösterime girdi ve gişede 37 milyon doların üzerinde hasılat elde etti. Film, Ocak 2009’da En Sevilen Drama Filmi ve En Sevilen Bağımsız Film kategorilerinde iki Halkın Seçimi Ödülü kazandı.

Hudson, 1999’da 18 yaşındayken James Payton ile çıkmaya başladı. 2007’nin sonlarında ayrıldılar. Daha sonra WWE’de profesyonel bir güreşçi ve Harvard Hukuk mezunu olan David Otunga ile tanıştı ve çift Eylül 2008’de nişanlandı. Hudson Ağustos 2009’da ilk çocuğu olan oğlu David Daniel Otunga Jr.’ı dünyaya getirdi. Kasım 2017’de Hudson ve Otunga ayrıldı. 24 Ekim 2008’de Hudson’ın 57 yaşındaki annesi Darnell Donerson ve 29 yaşındaki erkek kardeşi Jason, Chicago’daki donerson’da Hudson’ın ablası Julia ile paylaştığı evde vurularak öldürülmüş olarak bulundu. 7 yaşındaki yeğeni yeğeni Julian King’in kaybolduğunu polise bildirdi. Üç gün sonra Federal Soruşturma Bürosu Chicago’nun Batı Yakası’nda bulunan cesedin yeğeni olduğunu söyledi. Otopside, “birden fazla kurşun yarasından” öldüğünü anlaşıldı. Polis, Julia’nın 27 yaşındaki kocası William Balfour’u üç adet birinci derece cinayet ve bir haneye tecavüz suçlamasıyla suçladı. Temmuz 2012’de kendisine yöneltilen yedi suçlamanın tümünden suçlu bulundu ve şartlı tahliye olmaksızın üç müebbet hapis cezasına çarptırıldı. 2011 itibariyle Hudson, Chicago’nun batı banliyölerinden Burr Ridge, Illinois’de yaşamaktadır.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Siyah

Boyu

Boyu: 175 Cm

Kilo

Kilosu: 65 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 94-66-91,5 Cm

Burcu

Başak

LAS VEGAS, NV – MAY 01: Jennifer Hudson attends the 2019 Billboard Music Awards at MGM Grand Garden Arena on May 1, 2019 in Las Vegas, Nevada. (Photo by Steve Granitz/WireImage)
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu