Ünlü Bilgileri

Jacqueline Fernandez Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu

Tam Adı: Jacqueline Fernandez
Doğum Tarihi: 11 Ağustos 1985
Meslek: Aktris & Model

Jacqueline Fernandez, 11 Ağustos 1985 yılında Bahreyn’de Dünyaya geldi. Çok ırklı bir ailede büyüdü. Babası Elroy Fernandez Sri Lankalı Burgher, annesi Kim ise Malezya ve Kanada kökenlidir. Sri Lanka’da müzisyen olan babası, 1980’lerde Tamiller ve Sinhalese arasındaki iç karışıklıktan kaçmak için Bahreyn’e taşındı ve daha sonra bir hostes olan annesiyle tanıştı. Bahreyn’de ilk eğitimini aldıktan sonra Avustralya’daki Sydney Üniversitesi’nde kitle iletişimi okudu. Mezun olduktan sonra Sri Lanka’da birkaç televizyon programı yaptı. Berlitz dil okuluna gitti ve burada İspanyolca öğrendi, Fransızca ve Arapça dilini geliştirdi.

Fernandez’e göre, genç yaşta aktris olmak istiyordu ve hollywood film yıldızı olmayı hayal ediyormuş. John School of Acting’te eğitim aldı. Televizyon muhabiri olmasına rağmen, modellik endüstrisindeki teklifleri kabul etti. 2006’da Miss Universe Sri Lanka yarışmasının galibi oldu ve Los Angeles’ta düzenlenen dünya Kainat Güzeli 2006 güzellik yarışmasında Sri Lanka’yı temsil etti.

İlk oyunculuğu için Sujoy Ghosh’un fantastik filmi Aladin (2009) için seçmelere katıldı. Prenses Yasemin karakterine dayanan Riteish Deshmukh karakterinin aşk ilgisini oynadı. Film eleştirel ve ticari bir başarısızlık olmasına rağmen, IIFA Yılın İlk Yıldızı Ödülü’nü kazandı – Kadın.

Fernandez 2010 yılında bilim kurgu romantik komedi filmi Jaane Kahan Se Aayi Hai’de Deshmukh ile birlikte rol aldı. Aşk arayışı içinde Dünya’ya inen Venüs’ten bir kız olarak rol aldı. Film, Fernandez’in performansıyla birlikte kötü eleştiriler aldı. Mahesh Bhatt’ın gerilim filmi Murder 2, Fernandez’in ilk ticari başarısıydı ve kariyerinde bir dönüm noktası oldu. Arjun Bhagwat (Emraan Hashmi’nin canlandırdığı) ile kafası karışmış bir ilişki içinde olan yalnız bir model olan Priya rolünü üstlendi. Fernandez performansı ve filmde sergilediği cesaret ve cinsel çekiciliği için övgü aldı.

2008’de Fernandez, bahreyn prensi Hassan bin Rashid Al Khalifa ile çıkmaya başladı. 2011 yılında ayrıldılar. 2011’de Housefull 2 filmini çekerken, Yönetmen Sajid Khan ile romantik bir ilişkiye başladı. Bu ilişki Hindistan’da medyada yer aldı ve yaklaşan bir düğün hakkında spekülasyonlar yer aldı. Ancak ilişki Mayıs 2013’te sona erdi.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Siyah

Boyu

Boyu: 163 cm

Kilo

Kilosu: 52 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 89-66-89 cm

Burcu

Aslan

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu