Ünlü Bilgileri

Jackie Chan Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Chan Kong-sang
Doğum Tarihi: 7 Nisan 1954
Meslek: Aktör & Yönetmen & Yapımcı & Senarist

Chan, 7 Nisan 1954’te Hong Kong’da, Çin İç Savaşı’ndan gelen mülteciler Charles ve Lee-Lee Chan’ın oğulları olarak doğdu. Ailesi ona Pao-pao lakabını taktılar (Çince: ‘Cannonball’) çünkü çok enerjik bir çocuktu ve sürekli etrafta yuvarlanıyordu. Ailesi Hong Kong’daki Fransız büyükelçisi için çalıştı.

Chan Hong Kong Adası’ndaki No-Hwa İlköğretim Okulu’na gitti ve ilk yılında başarısız oldu ve ailesi onu okuldan aldı. 1960’ta babası Amerikan elçiliğinin baş aşçısı olarak çalışmak üzere Canberra, Avustralya’ya taşındı ve Chan, Master Yu Jim-yuen tarafından eğititm verilen Pekin Opera Okulu China Drama Academy’ye gönderildi. Chan, dövüş sanatları ve akrobasi alanında başarılı oldu ve 10 yıl boyunca eğitimlerine çok iyi çalıştı. Sonunda okulun en iyi öğrencilerinden oluşan Seven Little Fortunes adlı performans grubunun bir parçası oldu ve ustasına saygı duruşunda bulunan Yuen Lo (中) sahne adını kazandı. Chan, diğer grup üyeleri Sammo Hung ve Yuen Biao ile yakın arkadaş oldu ve üçü daha sonra Üç Kardeşler veya Üç Ejderha olarak tanındı.

Kariyerine beş yaşında çocuk oyuncu olarak küçük rollerde rol alarak başladı. Sekiz yaşındayken, “Little Fortunes” filminde Big and Little Wong Tin Bar (1962) filminde Li Li-Hua ile birlikte rol aldı. Ertesi yıl, genç aktör The Love Eterne (1963) figüranlarında yer aldı ve King Hu’nun 1966 yapımı Come Drink with Me filminde küçük bir rol aldı. 1971’de, başka bir kung fu filminde figüran olarak göründükten sonra, A Touch of Zen, Chan Chu Mu’nun Great Earth Film Company ile sözleşme imzaladı. On yedi yaşında, Bruce Lee’nin Fist of Fury ve Enter the Dragon adlı filmlerinde Chan Yuen Lung adlı sahne adıyla dublör olarak çalıştı. O yıl ilk başrolünü 1973’te Hong Kong’da sınırlı sayıda yayınlanan Little Tiger of Canton’da aldı

Willie Chan, Jackie’nin kişisel menajeri ve sıkı arkadaşı oldu ve 30 yılı aşkın bir süre böyle kaldı. 1980’lerde Amerikan film endüstrisine yaptığı ilk atılımlardan başlayarak Chan’In uluslararası kariyerinin başlatılmasında etkili oldu. İlk Hollywood filmi 1980 yılında Big Brawl oldu. Chan daha sonra 1981 yapımı The Cannonball Run filminde küçük bir rol oynadı ve film dünya çapında 100 milyon doların üzerinde hasılat elde etti.

Chan, 1982’de Tayvanlı bir aktris olan Joan Lin ile evlendi. Oğulları, şarkıcı ve aktör Jaycee Chan aynı yıl doğdu. Elaine Ng Yi-Lei ile evlilik dışı bir ilişkiye girdikten sonra, 18 Ocak 1999’da Etta Ng Chok Lam adında gayri meşru bir kızı doğdu. Medyada bir skandala dönüştü. Chan, olayın sonuçlarından pişman olmasına rağmen, “yalnızca dünyadaki birçok erkeğin işlediği bir suçu işlediğini” söyledi.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

Boyu: 174 Cm

Kilo

Kilosu: 65 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: Göğüs: 102 Cm, Pazı: 35.5 Cm, Bel: 81Cm

Burcu

Koç

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu