Ünlü Bilgileri

Iggy Azalea Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Ametist Amelia Kelly
Doğum Tarihi: 7 Haziran 1990
Meslek: Rapçi & Şarkıcı & Model

Iggy Azalea, 7 Haziran 1990 yılında Avustralya’da dünyaya geldi. Babası Brendan Kelly, İrlanda-Avustralya ressam ve çizgi roman sanatçısıydı, annesi Tanya tatil evlerini ve otelleri temizlerdi. Azalea çamur tuğlalardan babası tarafından elle inşa edilen arazi 5 hektarlık (12 dönüm) ile çevrili bir evde yaşadı. 14 yaşında rap yapmaya başladı. kariyerine tek olarak başlamadan önce mahallesinden iki kızla grup kurdular. Daha sonra Azalea grubu dağıttı. Dağıtmasının sebebini ise diğer üyelerinin işi ciddiye almamasıydı. Azalea, Amerika’ya taşınmak arzusunun peşinde, liseden ayrıldı. Annesiyle otel odalarını ve tatil evlerini temizleyerek kazandığı parayı çalıştı ve biriktridi. Sanat dersinden başka onu sadece sefil hale getiren okuldan nefret ettiğini söyledi. Ayrıca hiç arkadaşı olmadığını ve ev yapımı kıyafetleri için alay ettiklerini söyledi.

Azalea, 16 yaşına girmeden kısa bir süre önce 2006’da Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Anne ve babasına bir arkadaşıyla “tatile” gittiğini söyledi, ama sonunda kalmaya karar verdi ve kısa süre sonra onlara eve geri dönmeyeceğini söyledi. : “Amerika’ya geldim çünkü kendi ülkemde bir yabancı gibi hissediyorum, hip hop’a aşıktım ve Amerika bunun doğum yeri, bu yüzden müziğe ne kadar yakın olduğumu, ne kadar mutlu olduğumu anladım. Haklıydım. Annem ağladı, ‘Sadece güvende ol’ dedi. “Kendi kendime gidiyorum. Ben deliyim!

2006 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ne ilk geldiğinde, Miami, Florida’da kaldı ve kısa bir süre sonra Houston , Teksas’ta yaşadı. Interscope Records’tan biriyle tanışmıştıLos Angeles’a taşınması için cesaretlendirdi ve 2010 yazında bunu yapmaya karar verdi. Kısaca Interscope tarafından yönetildi. Bu zamanlar, çocukluk köpeği Iggy ve büyüdüğü cadde, ailesinin bugüne kadar yaşadığı Azalea Caddesi’nden yaptığı sahne adını kabul etti. 27 Eylül 2011’de Azalea ilk uzun projesini, mixtapesi Ignorant Art’ı yayınladı. Azalea’nın ilk stüdyo albümü The New Classic (2014), dünya çapında birkaç listenin ilk beşi arasında zirve yaptı ve genellikle karışık eleştiriler aldı. Bu, Billboard Top R & B / Hip-Hop Albümleri’nin üst sıralarında yer aldı ve Azalea’yı grafiğin tepesine ulaşan ilk Amerikalı olmayan kadın rapçi yaptı.

Göz Rengi

Ela

Saç Rengi

Sarışın

Boyu

178 Cm

Kilo

66 kg

Vücut Ölçüleri

86-66-96,5 Cm

Burcu

İkizler

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu