Ünlü Bilgileri

Hugh Jackman Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Hugh Michael Jackman
Doğum Tarihi: 12 Ekim 1968
Meslek: Aktör

Hugh Jackman, 12 Ekim 1968 yılında Avustrayla’da dünyaya geldi. Ailesi İngilizdi ve 1967’de ” On Pound Poms ” göçünün bir parçası olarak Avustralya’ya gelmişti. Bu nedenle, Avustralya vatandaşlığına ek olarak Jackman, İngiltere doğumlu ebeveynlerden doğması nedeniyle İngiliz vatandaşlığına sahiptir. Ebeveynleri sekiz yaşında boşandı ve Jackman babası ve iki erkek kardeşi ile Avustralya’da kaldı, annesi Jackman’ın iki kız kardeşi ile İngiltere’ye döndü.

Son Akademi mezuniyet performansının olduğu gecede Jackman, ona Correlli’de rol sunan bir telefon aldı. vustralyalı aktris Denise Roberts tarafından tasarlanan Correlli , Jackman’ın ilk büyük profesyonel işi olan ABC’de ve gelecekteki eşi Deborra-Lee Furness ile tanıştığı 10 bölümlük bir drama dizisiydi. “Karımla buluşmak en büyük şeydi,” dedi, gösteri sadece bir sezon sürdü. Jackman 1998 yılında Avustralya dışında, Royal National Theatre’nin Oklahoma’daki beğenilen sahne yapımında Curly’nin başrolünü oynadığı zaman tanındı.

Yükseliş filmi ise 2000 yılında rol aldı X-Men filmindeki Wolverine karakteri ile olmuştur. Patrick Stewart , James Marsden , Famke Janssen ve Ian McKellen’in başrol oynadığı film , insanüstü güçleri onları normal insanlar tarafından güvensiz kılan bir grup mutantın hikayesini anlatıyor. X-Men gişede başarılı oldu ve 296 milyon dolar kazandı. Bu rol ona En İyi Erkek Oyuncu dalında Satürn Ödülü kazandırdı.

  • Jackman , 11 Nisan 1996’da Melbourne banliyösü Victoria , Toorak’taki St. John’s’da Deborra-Lee Furness ile evlendi.
  • Twitter hesabını yardım için kullanıyor.
  • Lisede rugby ve kriket oynadı
  • Basketbol oynamaktan ve kano turundan hoşlanıyor.
  • Avustralya Futbol Ligi’nde Port Adelaide Futbol Kulübü’nü destekliyor.
  • Gitar, piyano ve keman çalıyor. Aynı zamanda yoga yapıyor.

Göz Rengi: Ela
Saç Rengi: Koyu Kahverengi
Boyu: 188 Cm
Kilo: 82 Kg
Vücut Ölçüleri: Göğüs: 109 Cm Bel: 81 Cm Pazı: 41 Cm
Burcu: Terazi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu