Ünlü Bilgileri

Halle Berry Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Maria Halle Berry
Doğum Tarihi: 14 Ağustos 1966
Meslek: Aktris

Halle Berry, 14 Ağustos 1966 yılında ABD’de dünyaya geldi. Maria Halle Berry isimiyle dünyaya geldi fakat beş yaşında adını yasal olarak Halle Maria Berry olarak değiştirdi. Berry’nin ailesi, o dört yaşındayken boşandı ablası Heidi Berry-Henderson ile birlikte sadece anneleri tarafından büyütüldü. Berry, yayınladığı yazılarda, çocukluğundan beri babasından ayrı olduğunu söyledi ve 1992’de “Ayrıldığından beri ondan haber almadım. Belki de hayatta değildir.” dedi. Babası, annesine çok kötü davranıyordu. Berry, annesinin her gün dövüldüğüne, merdivenlerden aşağı indiğine babasının bir şarap şişesiyle annesinin kafasına vurduğuna tanık olduğunu söyledi. Oakwood, Ohio’da büyüdü ve Bedford Lisesi’nden mezun oldu.

1989’da Berry oyunculuk tutkusunun peşinden gitmek için New York’a taşındı. Orada ilk zamanlarında, parası bitti ve kısa bir süre evsizler barınağında yaşamak zorunda kaldı. Durumu aynı yılın sonunda düzeldi ve New York’ta çekilen ve hit dizisi Who’s the Boss’un bir yan oyunu olan kısa ömürlü ABC televizyon dizisi Living Dolls’da model Emily Franklin rolüyle rol aldı. Living Dolls’un çekilmesi sırasında komaya girdi ve Tip 1 diyabet teşhisi kondu. Living Dolls’un iptalinden sonra Los Angeles’a taşındı. Uzun süredir devam eden primetime dizisi Knots Landing’de tekrar eden bir rolü oldu. Berry’nin ilk filmi Spike Lee’nin Jungle Fever (1991) filminde uyuşturucu bağımlısı Vivian’ı canlandırdı. Aynı yıl Berry, Strictly Business’ta ilk başrolünü oynadı. 1992’de Berry, Boomerang romantik komedifilminde Eddie Murphy’nin canlandırdığı başkaraktere aşık olan bir kariyer kadınını canlandırdı.

Berry, Mart 1989’dan Ekim 1991’e kadar Chicago diş hekimi John Ronan ile çıktı. Kasım 1993’te Ronan, Berry’ye kariyerine başlamasına yardımcı olmak için kendisini borç verdiğini ve geri ödemedğini iddia ederek 80.000 dolarlık dava açtı. Berry paranın bir hediye olduğunu iddia etti ve yargıç davayı reddetti çünkü Ronan 1992’de iflas başvurusunda bulunurken Berry’yi borçlu olarak listelemedi. Berry’ye göre 1991’de The Last Boy Scout filminin çekimleri sırasında eski bir erkek arkadaşının dayak atması kulak zarını deldi ve sol kulağındaki işitme duyusunun yüzde seksenini kaybetmesine neden oldu. Berry, beyzbol oyuncusu David Justice ile 1 Ocak 1993’te gece yarısından kısa bir süre sonra evlendi. Şubat 1996’da ayrılmalarının ardından Berry, depresyonda olduğunu ve kendi canına kıymayı düşündüğünü söyledi. Berry ve Justice 24 Haziran 1997’de resmen boşandı.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

Boyu: 165 Cm

Kilo

Kilosu: 56 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 91-66-94 Cm

Burcu

Aslan

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu