Ünlü Bilgileri

Amy Adams Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Amy Lou Adams
Doğum Tarihi: 20 Ağustos 1974
Meslek: Aktris

Amy Adams, 20 Ağustos 1974 yılında İtalya’da dünyaya geldi. Dört erkek ve iki kız kardeş ile ortanca çocuktur. Sekiz yaşındayken Colorado, Castle Rock’a yerleşti. Babası ABD ordusunda görevliydi. Ordudan ayrıldıktan sonra babası gece kulüplerinde ve restoranlarda profesyonelce şarkı söyledi. Adams, babasının gösterilerine gitmeyi ve barda Shirley Temples içmeyi en güzel çocukluk anıları arasında tanımlıyor.

Hem komedi hem de dramatik performansları ile tanınan, dünyadaki en yüksek ücretli aktrislerin yıllık sıralamasında üç kez yer aldı. Balerin olmak için eğitim aldı, ancak 18 yaşındayken müzikal tiyatroyu daha uygun buldu ve 1994-1998 yılları arasında tiyatrolarda rol aldı. lk uzun metrajlı filmini 1999’da Drop Dead Gorgeous’da yardımcı rol de yaptı.

Los Angeles’a taşındıktan sonra, televizyonda konuk oyuncu olarak yer aldı ve küçük ölçekli filmlerde “acımasız kız” rollerini üstlendi. İlk büyük rolü Steven Spielberg’in 2002 biyografik filmi Catch Me If You Can’da Leonardo DiCaprio’yla oynadı, ancak sonrasında bir yıl boyunca işsiz kaldı. Onun atılımı, 2005 bağımsız filmi Junebug’daki geveze bir hamile kadının rolünde gerçekleşti.

2014 yılında Time tarafından dünyanın en etkili 100 kişisinden biri seçildi ve Forbes Celebrity 100 listesinde yer aldı.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Çilek Rengi Sarışın (Doğal)

Boyu

Boyu: 163 Cm

Kilo

Kilosu: 58 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 86-93,5-86 Cm

Burcu

Aslan

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu