Ünlü Bilgileri

Elizabeth Banks Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Elizabeth Irene Mitchell
Doğum Tarihi: 10 Şubat 1974
Meslek: Aktris & Yönetmen & Yazar & Yapımcı

Elizabeth Banks, 10 Şubat 1974 yılında ABD’de dünyaya geldi. Vietnam Savaşı gazisi olan babası General Electric’te fabrika işçisiydi ve annesi bir bankada çalışıyordu. Büyürken Banks beyzbol oynadı ve ata bindi. 1992 yılında Pittsfield Lisesinden mezun oldu ve Massachusetts Gençler Klasik Ligi üyesidir.

Delta Delta Delta Sorority üyesi olduğu ve Friars Senior Society’ye seçildiği Pennsylvania Üniversitesi’ne katıldı. 1996 yılında iletişim dalında bir ana dal ve tiyatro sanatları yandalıyla magna cum laude’den mezun oldu. 1998’de, California, San Francisco’daki Amerikan Konservatuarı Tiyatrosu’nda eğitimini tamamladı ve burada MFA derecesi aldı.

Banks, Screen Actors Guild’e katıldıktan sonra adını değiştirdi, çünkü aktris Elizabeth Mitchell kayıtlı olduğu için ismini değiştirmek zorunda kaldı. New York’taki seçmelerden sonra Santa Barbara adlı pembe dizide rol aldı. Rolü üstlenmek, onun Amerikan Konservatuarı Tiyatrosu’ndaki eğitimini bırakmasını gerektirecekti ve Banks, derecesini tamamlamak için öğrenci kredisi almış olduğu için sonunda tekliften vazgeçmeye karar verdi. İlk oyunculuk deneyimini 1998 bağımsız filmi Surrender Dorothy’de Elizabeth Casey olarak yaptı ve önümüzdeki yedi yıl boyunca Wet Hot American Summer (2001), Swept Away (2002) ve Seabiscuit (2003) gibi çeşitli filmlerde rol aldı.

2006’da Banks, Mark Wahlberg’in aşkını oynadığı Amerikan futbolu drama filmi Invincible’da yer aldı. Daha sonra o ve yardımcı yıldız Wahlberg, MTV Film Ödülleri’nde “En İyi Öpücük” ödülüne aday gösterildi. Aynı yıl, komedi-korku filmi Slither’da başrol oynadı. Banks, 2007’de Aaron Eckhart ve Jessica Alba ile birlikte komedi filmi Meet Bill’de kadın başrol oynadı. 2015 yılında, 2015 Venedik Film Festivali Ana Yarışma Jüri üyeliğine seçildi. Festivale Alfonso Cuarón başkanlık ediyordu. Banks, 2018’de, komedi filmi The Happytime Murders’da, Melissa McCarthy ve Maya Rudolph ile Jenny rolünü oynadı.

Banks, üniversitenin ilk gününde 7 Eylül 1992’de Portland, Oregon’dan bir spor yazarı ve yapımcı olan kocası Max Handelman’la tanıştı. 2003’te evlendiler. Çiftin taşıyıcı annelikle doğan iki oğlu var.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Sarışın

Boyu

Boyu: 165 Cm

Kilo

Kilosu: 56 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 86-64-86 cm

Burcu

Kova

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu