Ünlü Bilgileri

Ed Sheeran Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Edward Christopher Sheeran
Doğum Tarihi: 17 Şubat 1991
Meslek: Şarkıcı & Söz Yazarı & Yapımcı

Ed Sheeran, 17 Şubat 1991 yılında İngiltere’de dünyaya geldi. Annesi İrlandalı, babası İngilizdir. Erken yaşta gitar çalmayı öğrendi ve Thomas Mills Lisesi’ndeyken şarkı yazmaya başladı. Sheeran küçükken İrlanda’da birkaç gösteri sergilemiştir. 2005 yılında kayıtlar yapmaya başladı ve iki albüm çıkardı.

2008’de kariyerini devam ettirmek için Londra’ya taşındı. 2009’da 312 konser verdi ve 2011’in başlarında No. 5 Collaborations Project adlı EP’sini yayınladı. İlk albümü +’ta yer alan “The A Team” ve “Lego House” şarkılarıyla iyi bir çıkış yakaladı, albüm Birleşik Krallık’ta 5 defa platin plak sertifikası aldı.

Sheeran’ın dünyadaki popülerliği 2012 yılında başladı. Amerika’da Taylor Swift’in dördüncü albümü Red’de konuk sanatçı oldu. Elton John ile performans sergilediği 2013 Grammy Ödülleri’nde ”The A Team” şarkısı ile Yılın Şarkısı dalında aday oldu.

Sheeran’ın üçüncü albümü ÷ Mart 2017’de yayınlandı. Albümden ilk iki single, ”Shape of You” ve ”Castle on the Hill” Ocak 2017’de yayınlandı ve İngiltere, Avustralya ve Almanya’yı da içeren birçok ülkede listelere ilk iki numaradan giriş yaparak bir rekor kırdı. Aynı zamanda Amerika’da Top 10’a iki şarkısı ile giriş yapan ilk sanatçı oldu.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Kızıl

Boyu

Boyu: 173 Cm

Kilo

Kilosu: 76 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: Göğüs: 104 Cm, Bel: 87 Cm, Pazı: 36 Cm

Burç

Kova Burcu

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu