Ünlü Bilgileri

Danna Paola Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Danna Paola Rivera Munguía
Doğum Tarihi: 23 Haziran 1995
Meslek: Aktris & Şarkıcı & Model

Danna Paola, 23 Haziran 1995 yılında Meksika’da dünyaya geldi. Mexico City, Meksika’da doğdu ve büyüdü. Patricia Munguía ve Juan José Rivera Arellano’nun kızıdır. Ailesi onun çocukluğunda boşandı. Vania diye bir ablası var.

Danna Paola’nın oyunculuk kariyeri 1999 yılında 4 yaşındayken kız kardeşiyle birlikte Televisa’nın Mexico City’de Susam Sokağı’nın Meksika versiyonu olan Plaza Sésamo’nun seçmelerine katıldı. Her ikisi de daha sonra dizide yer aldı ve birkaç bölümde oynadılar. Bir yıl sonra 5 yaşındayken, 2000 yılında Rayito de Luz adlı pembe dizide rol aldı. 2001 yılında, çocuk pembe dizisi María Belén’de ilk başrolünü oynadu. Aynı yıl Mi Globo Azul adlı ilk albümünü yayımladı. 2004 yılında başarılı çocuk serisi Amy, la niña de la mochila azul’da başrol oyuncusu olarak seçildi. İkinci stüdyo albümü Océano’da o sıralar yayınladı. 2010’un sonlarında Disney filmi “Tangled”in Latin Amerika türkçe dublajı için “Rapunzel”i seslendirdi.

Mayıs 2013’te Danna Paola, Mexico City’deki başarılı Broadway müzikali Wicked’in İspanyolca yapımı için seçmelere katıldı. Glinda ve Elphaba için seçmelere katıldı ve Popular and Defying Gravity’yi seslendirdi. Nisan 2016’nın ortalarında Telemundo’nun yapımcılığını üstlendiği la Doña adlı pembe dizide rol alacağı açıklandı. Meksika’da Aracely Arámbula ve David Chocarro ile çekilen pembe dizinin prömiyeri Kasım 2016’da yapıldı. Final, 1 Mayıs 2017’de ABD’deki Telemundo’da yayınlandı. Daha sonra Netflix’in orijinal İspanyol genç gerilim dizisi Élite’de rol aldığını açıkladı. Televizyon programının prodüksiyonu, Paola’yı Ocak 2018’den itibaren altı aylığına Madrid’e taşınmaya ikna etti. 2017’de uzun bir seçme sürecinin ardından programda rol aldı. 4K’da 8 bölüm çekilen dizinin prömiyeri Ekim 2018’de Netflix’te yapıldı. 2019’da Paola, TV Azteca için la academia dizisinde jüri olarak yer aldı.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Açık Kahverengi

Boyu

Boyu: 160 Cm

Kilo

Kilosu: 51 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 84-58,5-84 Cm

Burcu

Yengeç

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu