Ünlü Bilgileri

Courteney Cox Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Courteney Bass Cox
Doğum Tarihi: 15 Haziran 1964
Meslek: Aktris & Yönetmen

Courteney Cox, 15 Haziran 1964 yılında ABD’de dünyaya geldi. İşinsanı Richard Lewis Cox ve Courteney Copeland ‘ın (kızlık soyadı Bass) kızıdır. Cox’un Virginia ve Dorothy adında iki ablası ve Richard Jr. adında bir ağabeyi vardır. Anne ve babası 1974 yılında boşandı ve annesi daha sonra işadamı Hunter Copeland ile evlendi. Mountain Brook Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Cox Washington, D.C.’deki Mount Vernon College’a gitti, ancak mimarlık kursunu tamamlayamadı, bunun yerine modellik ve oyunculuk alanında kariyer yapmayı tercih etti. İngiliz kökenlidir.

İlk televizyon çalışmalarında, NBC’nin kısa ömürlü bilim-kurgu fantastik dizisi Misfits of Science’da Gloria Dinallo rolü (1985), ABC komedi-drama dizisi The Love Boat (1986) ve CBS suç drama dizisi Murder, She Wrote ‘da konuk oyuncu rolleri olarak yer aldı. Cox’un ilk film rolleri arasında Masters of the Universe (1987), Cocoon: The Return (1988) ve I’ll Be Home for Christmas (1988) yer almaktadır. Cox ilk yönetmenlik denemesini yaptı ve 23 Haziran 2012’de kanalda prömiyeri yapılan TalhotBlond adlı Lifetime televizyon drama filminde cameo olarak yer aldı.

Cox’un önceki erkek arkadaşları arasında rock organizatörü Ian Copeland, aktör Michael Keaton ve Counting Crows’tan şarkıcı Adam Duritz yer almaktadır. Cox aktör David Arquette ile 12 Haziran 1999’da San Francisco’daki Grace Katedrali’nde evlendi. Çiftin Haziran 2004’te doğan Coco adında bir kızları vardır. Cox, çocuğunun doğumundan altı ay sonra doğum sonrası depresyonu yaşadığını açıkladı. 11 Ekim 2010’da Cox ve Arquette, Coquette Productions’ta yakın bir arkadaşlık ve devam eden iş ilişkileri sürdürmelerine rağmen ayrıldıklarını açıkladılar. Haziran 2012’de Arquette, Cox’tan yaklaşık iki yıl ayrı kaldıktan sonra boşanma davası açtı. Boşanma Mayıs 2013’te sonuçlandı.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

Boyu: 165 Cm

Kilo

Kilosu: 54 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 91,5-64-89 cm

Burcu

İkizler

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu