Ünlü Bilgileri

Bonnie Wright Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Bonnie Francesca Wright
Doğum Tarihi: 18 Aralık 1989
Meslek: Aktris & Yönetmen & Senaryo Yazarı & Model

Bonnie Wright, 18 aralık 1989 yılında İngiltere’de dünyaya geldi. Wright, orta öğrenimi için North London’daki Prior Weston İlköğretim Okulu’na ve daha sonra King Alfred School’a gitti. Harry Potter ve Ölüm Yadigarları – Bölüm 1 ve Bölüm 2’nin çekimleri sırasında, Harry Potter’ı çektikten sonra oyunculuğa devam etme ve perde arkasında çalışma planları nedeniyle Film ve Televizyon Yapım Müdürü olarak çalışmalara başlamak üzere Londra Sanat Üniversitesi: London College of Communication’a kayıt oldu. 2012 yılında Lisans derecesi ile mezun oldu.

İlk film rolüne Harry Potter ve Felsefe Taşı’nda küçük bir rol alarak başladı. Wright üçüncü film, Harry Potter ve Azkaban Tutsağı yine küçük bir rol aldı ama dördüncü film, Harry Potter ve Ateş Kadehi büyük bir yardımcı rolü vardı. Wright, Ginny Weasley rolüyle birçok olumlu eleştiri aldı. 2007’de Disney Channel’ın The Replacements adlı filminde vanessa’yı ikinci sezon prömiyerinde seslendirdi. 2013’te David Warner, Tom Sizemore, Cynthia Gibb, Eric Roberts, Eugene Simon, Campbell Scott ve Chevy Chase ile birlikte Before I Sleep filminde rol aldı. Filmin prömiyeri 2013 Heartland Film Festivali’nde yapıldı. Daha sonra John Banville’in bir romanından uyarlanan The Sea filminde genç bakıcı Rose karakterini canlandırdı. Filmin prömiyeri 23 Haziran 2013’te Edinburgh Uluslararası Film Festivali’nde yapıldı ve Kuzey Amerika prömiyeri 2013 Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yapıldı.

2013’te Peter Ustinov’un The Moment of Truth filmindeki The Girl rolüyle sahneye çıktı. Oyun, 28 Haziran 2013’te londra’daki Southwark Playhouse’da sahnelendi. 2014’te The Great Sport Relief Bake Off’un üçüncü serisinde yer aldı ve ilk bölümü kazandı ve “Star Baker” olarak adlandırıldı.

Wright, Şubat 2010’da Harry Potter aktörü Jamie Campbell Bower ile çıktığını ve Nisan 2011’de nişanlandığını açıkladı. Wright ve Bower 30 Haziran 2012’de nişanlarını iptal ettiler.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Kızıl

Boyu

Boyu: 168 Cm

Kilo

Kilosu: 55 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 84-61-86 Cm

Burcu

Yay

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu