Ünlü Bilgileri

Bar Refaeli Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Bar Refaeli
Doğum Tarihi: 4 Haziran 1985
Meslek: Model & Televizyon Sunucusu & Aktrist

Bar Refaeli, 4 Haziran 1985 yılında İsrail’de dünyaya geldi. Refaeli, İsrail’in Hod HaSharon kentinde laik bir Yahudi ailenin çocuğu olarak doğdu ve büyüdü. İbranice’de ilk adı “vahşi” (doğada olduğu gibi) anlamına gelir ve soyadı kelime anlamı olarak “Tanrı iyileşir” anlamına gelir ve İncil’deki melek Raphael’in bir türevidir. Anne ve babası İsrail’de doğdu ve dedesi Avrupa’dan gelen göçmendir. Annesi 1970’lerde kızlık soyadı olan Tzipora “Tzipi” Levine altında başarılı bir model oldu.

Refaeli modellik yapmaya sekiz aylıkken başladı. Ortodonture 12 yaşından 15 yaşına kadar modelliğini yarıda kesti. İsrail moda ödül töreninde Refaeli “Yılın Modeli” (2000) ödülünü kazandı. Castro ve Pilpel moda markalarının kampanyalarında önemli rol aldı ve Milky puding reklamında rol aldı. Refaeli, 2007’de Swimsuit Issue’da ilk kez Sports Illustrated dergisinde (Michaela Bercu’dan sonra) çıkan ikinci İsrailli model oldu. Refaeli, 2009 Sports Illustrated Swimsuit Issue’nun kapak modeliydi. Maxim, Refaeli’yi 2012 yılında Hot 100 listesinin en tepesine yerleştirdi. Nisan 2012’de Shalom Life, “Dünyanın en yetenekli, zeki, komik ve muhteşem Yahudi kadınları listesinde dördüncü sırada yer aldı.”Refaeli, Maxim Magazine, The Hollywood Reporter, Daily Mail, The Algemeiner, The Jerusalem Post, The Independent ve diğerleri tarafından süper model olarak anıldı.

Kasım 2005’te Refaeli, Leonardo DiCaprio ile Las Vegas’ta U2 üyeleri için düzenlenen bir partide tanıştıktan sonra çımaya başladı. Mart 2007’de İsrail’e yaptıkları gezi sırasında çift, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres ile tanıştı ve memleketi Hod HaSharon’ı ziyaret etti. İlişki Haziran 2009’da sona erdi. 2010’da yeniden barıştılar fakat Mayıs 2011’de tekrar ayrıldılar ancak arkadaş kalacaklarını açıkladılar. İsrailli işadamı Adi Ezra ile 24 Eylül 2015 tarihinde İsrail’de evlendi. Liv (d. Ağustos 2016) ve Elle (d. Ekim 2017) ve David (d. 2020) adlarında üç çocuğu var.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Açık Kahverengi

Boyu

173 Cm

Kilo

58 Kg

Vücut Ölçüleri

89-61-89 Cm

Burcu

İkizler

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu