Ünlü Bilgileri

Ashlee Simpson Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Ashley Nicolle Simpson
Doğum Tarihi: 3 Ekim 1984
Meslek: Şarkıcı & Aktris

Ashlee Simpson, 3 Ekim 1984 yılında ABD’de dünyaya geldi. Şarkıcı ve aktris Jessica Simpson’ın kız kardeşi, kariyerine kız kardeşi için yedek dansçı olarak başladı ve 15 yaşında televizyon reklamlarında yer aldı. Daha sonra bir oyuncu olarak kariyerine devam etti ve aile draması 7th Heaven yinelenen bir rol aldı. 2003 ve 2005 yılları arasında MTV’de yayınlanan ve Ashlee’nin ablası Jessica ve Jessica’nın o zamanki kocası Nick Lachey’e odaklanan Newlyweds: Nick and Jessica adlı reality show’da yer almasıyla çıkış yaptı. Simpson, ilk stüdyo albümü üzerinde çalışırken, 2004 ve 2005 yılları arasında MTV’de yayınlanan the Ashlee Simpson Show adlı spin-off reality dizisinin yıldızı oldu. Ondan önceki kız kardeşi gibi Simpson da medyanın büyük ilgisini çekti ve çoğu müzisyen Ryan Cabrera ile olan ilişkisine odaklandı.

Simpson’ın ilk single’ı “Pieces of Me,” 2004’te yayımlandığında, ABD’de ilk beşe girdi ve radyo yayınına dayalı Billboard Mainstream Top 40 listesinde bir numaraya yükseldi. Single’ın başarısı ve reality show’u, 2004’te yayımlanan ilk albümü Autobiography’yi Billboard 200 albüm listesinin zirvesine taşıdı. Proje dünya çapında beş milyondan fazla kopya satarak bugüne kadarki en başarılı albümü oldu. Simpson, undiscovered (2005) filminde başrol oynadı ve bu film eleştirel ve ticari bir fiyasko oldu. Filmin başarısızlığı ve eleştirmenlerce beğenilen birden fazla performans, medyada Simpson’a karşı çok fazla incelemeye yol açtı. Buna rağmen, Simpson’ın ikinci stüdyo albümü I Me (2005), Billboard 200’e bir numaradan giriş yaptı ve bu albümle ikinci albümü oldu. Albüm, Recording Industry Association of America (RIAA) tarafından platin sertifika aldı.

Aktör Evan Ross ile 2013 yılında çıkmaya başladı ve 30 Ağustos 2014’te evlendi. 30 Temmuz 2015’te jagger Snow adında bir kızları dünyaya geldi. 30 Nisan 2020’de çift, ikinci çocuklarına hamile olduklarını ve Simpson’ın üçüncü çocuğunu hamile olduğunu açıkladı (Daha önceki evliliğinden bir çocuğu var).

Göz Rengi

Yeşil

Saç Rengi

Sarışın

Boyu

Boyu: 170 Cm

Kilo

Kilosu: 56 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 86-61-89 Cm

Burcu

Terazi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu